|  | 

Zdrowie

Schemat podawania t-PA

Schemat podawania t-PA

Jakie są wyniki porównawcze terapii prowadzonej za pomocą tych 2 bardzo cenionych leków? Na to pytanie dają odpowiedź dwa największe międzynarodowe (wieloośrodkowe) badania: ISIS-3 (1991 r.) i GUSTO (1993 r.). Według badań ISIS-3 śmiertelność 35-dniowa przy zastosowaniu obydwu preparatów (SK i t-PA) była zbliżona i wynosiła ok. 10%. W grupie leczonej t-PA częstsze były powikłania krwotoczne. Badania GUSTO wykazały nieco korzystniejsze wyniki w grupie chorych leczonych t-PA, a mianowicie dalsze zmniejszenie śmiertelności wskaźnik śmiertelności w grupie SK – 7,3%, w grupie t-PA – 6,3% (p = 0,001).

Schemat podawania t-PA w formie „frontloaded” w badaniu GUSTO był następujący: – 1. 15 mg – bolus – 2. 0,75 mg/kg mc. przez 30 min (maks. 50 mg) – 3. 0,50 mg/kg mc. przez 60 min (maks. 35 mg)

schemat-podawania-t-pa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom