Gra World of Warplanes została stworzona dla pasjonatów lotnictwa, którzy chcą się zmierzyć z innymi graczami w powietrznych bitwach.

Jeśli pamiętasz pierwsze gry komputerowe, które polegały na bitwach przy pomocy „tanków”, to na pewno zachłyśniesz się najnowszą produkcją studia Wargaming. Jest to fantastyczna gra, które przeniesie Cię do niebios. Tam stoczysz prawdziwe walki z innymi graczami. Do wyboru będziesz miał co najmniej kilkadziesiąt samolotów!

To jest najlepsza gra dla osób lubiących oszczędzać swoje pieniądze, a jednocześnie ceniących sobie super wykonanie. Jeśli ktoś chociaż raz zagrał w World od Tanks, to z pewnością przekonał się o świetnej grafice, a także wielu możliwościach, jakie niesie ze sobą ta gra na przeglądarkę. Wspólnym mianownikiem tych dwóch gier jest niska cena, a właściwie brak ceny! World of Warplanes jest całkowicie darmową grą na przeglądarkę. Oczywiście możesz zostać graczem Premium i korzystać z dodatkowych opcji. Dla takich fanów wprowadzono specjalne mikropłatności. Wielu jednak uczestników uważa, że opcje w grze standardowej są już na tak wysokim poziomie, że nie czują potrzeby rozbudowy swojego konta do rangi Premium.

Zacznijmy od tego, że po zarejestrowaniu się do gry otrzymasz dostęp do najniższej klasy samolotów. Na tym właśnie polega cała zabawa, aby rozwijać cały czas swoje umiejętności dążąc do zdobywania coraz lepszych maszyn. W grze World of Warplanes do wyboru będziesz mieć samoloty, które były używane w czasach II Wojny Światowej, ale również odrzutowce, znane z Korei. Gra została wzbogacona o elementy RPG, dzięki czemu można co chwilę poprawiać swoje umiejętności, lub wzbogacać swoją maszynę w coraz to nowsze części.

Mimo, że gra World of Warplanes jest grą całkowicie darmową, to jej grafika spokojnie może zmierzyć się z produkcjami komercyjnymi. Fakt, że producentom nie zależało na tym, by gra stała się typowym symulatorem lotu, ale ma naprawdę na doskonałym poziomie wszystkie detale związane z prowadzeniem latającej maszyny. Grafika uwzględniająca wszystkie szczegóły jest na tak dobrym poziomie, że nie widzimy tylko zestrzelony samolot przeciwnika, ale mamy możliwość unicestwienia samego wroga siedzącego za sterami innego samolotu. Gracze nie muszą się zbytnio martwić o swój sprzęt, ponieważ gra posiada naprawdę niewielkie wymagania sprzętowe. Wystarczy do tego już komputer wyposażony w kartę graficzną o 256 MB.