|  | 

Stare gry komputerowe

Broken Sword 2 – Smoking mirror

Broken Sword 2 – Smoking mirror
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zapewne większość fanów gier przygodowych pamięta jak rok temu firma Revolution, zasłynęła grą „Broken Sword”. Dlatego nikogo nie dziwi fakt powstania jej drugiej części. Dla przypomnienia, w pierwszej części miałeś możliwość przeżycia przygód w jakie wplątał się niejaki George Stobbart. A wplątał się on całkiem przypadkowo w tajemniczą intrygę związaną z zakonem Templariuszy. Jednak zaraz po rozwiązaniu zagadki musiałeś opuścić swoją nową dziewczynę, i udać się do Stanów do umierającego ojca. Po załatwieniu spraw rodzinnych, pełen planów co do swojej narzeczonej wracasz do Paryża. W tym momencie zaczyna się druga część przygód. I masz babo placek, zostawiłeś ją na trochę, a ona wplątała się w aferę przemytu narkotyków, nadomiar cała historia jest owiana tajemniczymi kultami Majów. Idziecie razem na spotkanie do domu profesora Qubiera i …….. od tego momentu drodzy przyjaciele musicie radzić sobie sami.
W rozwiązywaniu zagadek i wybrnięciu ze śmiertelnych perypetii pomoże wam, podobnie jak w części pierwszej, niebywale słodki interfejs pozwalający na bezproblemowe poruszanie się i wykonywanie wszelkich czynności na wielu rozbudowanych lokacjach. Oczywiście, nie wolno pogardzić również pomocą ponad 60 osób, z którymi będzie można pogadać. Jednak najważniejsze jak to w przygodówkach są przedmioty, które musicie zbierać, by póżniej je wykorzystać w różny sposób. Mnogość przedmiotów w grze tworzy dziesiątki zagadek do rozwiązania.
Jeżeli zaś chodzi o sprawy techniczne to, podobnie jak w jedynce, zachwyca mnogość szczegółów w poszczególnych sceneriach, bajecznie kolorowa grafika SVGA i styl najlepszych rysowników. Zarówno efekty dżwiękowe, których jest niezliczona ilość, jak i ponad dwie godziny muzyki (skomponowana przez brytyjskiego kompozytora – Barringtona Phelounga) w pełni dotrzymują kroku oprawie graficznej. Muszę tu jeszcze dodać, że słabo władający angielskim mogą spokojnie sięgnąć po tą pozycję, gdyż wydano ją w polskiej wersji językowej (napisy). Uważam że jest to niezłe rozwiązanie i wielu dystrybutorów i producentów powinno je zacząć stosować.
Dystrybutorem tej wspaniałej gierki, jaką jest Broken Sword II na terenie Polski, jest IPS C.G., któremu chciałbym podziękować za udostępnianie gry do recenzji.

I po tym wszystkim moja ocena to 9/10 punktów, oraz gorące polecenie tej gry wszystkim fanom przygodówek i nie tylko im.
Gorące Pozdro Dla Wszystkich Którzy To Czytają Kowal.
Znowu uratowałem świat !!! .

broken-sword-2-smoking-mirror

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Opis (Recenzja) gry Goodgame Disco i Opis (Recenzja) gry Goodgame Farmer

    Opis (Recenzja) gry Goodgame Disco i Opis (Recenzja) gry Goodgame Farmer

    Opis (Recenzja) gry Goodgame Disco: Gra przeglądarkowa Goodgame Disco – załóż własny klub, stań się DJ i zaproś znajomych do zabawy. Pierwszą rzeczą, która ci jest potrzebna to muzyka – dzięki gramofonowi wybierasz muzykę – disco, rock itd. Jeśli już zapewnisz muzykę, czas na coś do picia. Zapewnij znajomym drinki. Twój barman zatroszczy się o

  • ChessMaster 7000

    ChessMaster 7000

    Witam. Kiedy są szachy, to już tylko mnie to musi spotkać. Tak już się przyzwyczaiłem do szachów, że musze przyznać iż nie są wcale taką nudną grą. Przyznaję, że jak byłem młodym chłopakiem, to grywałem w bierki, Chińczyka, warcaby i czasami szachy. Firma Mindscape po raz kolejny postanowiło, rozglądając się uprzednio wydać szachy n a