|  | 

Zdrowie

Jak poprawić sobie nastrój?

Jak poprawić sobie nastrój?

Jesień i zima to okres przygnębiający, nasz organizm zwalnia, zresztą zwalnia cała przyroda. Do naszego ciała dociera mniej słońca. Jest zimno, dzień krótki, często pada deszcz. Koniecznie popraw sobie nastrój by mieć energię do życia. Ten zimowy spadek nastroju minie jak tylko przyjdzie wiosna. Takie złe samopoczucie bardzo niedobrze wpływa na nasze zdrowie, nasza odporność ulega osłabieniu, przez co stajemy się bardziej podatni na liczne infekcje. Ale nie musi tak być, w zasięgu reki mamy bardzo wiele naturalnych antydepresantów, dzięki nim odzyskamy dobrą formę. Zacznijmy od apteki, znajduje się w niej bardzo dużo preparatów, poprawią one koncentrację i pomogą pokonać zmęczenie. Polecam te z wyciągiem z dziurawca. Pamiętaj, że nastrój poprawi też czekolada, ma ona nie tylko bardzo dobry smak, ale zlikwiduje zmęczenie i poprawi humor. Czekolada podnosi poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia, który jest odpowiedzialny za dobry nastrój. Ma ona tez w sobie dużą dawkę łatwo przyswajalnych węglowodanów, dzięki temu nasz mózg będzie lepiej pracował a nasze ciało dostanie więcej energii. Pamiętaj o umiarze, pozytywne efekty daje jedzenie kilku cząstek dziennie, jeśli przeholujesz to grozi ci cukrzyca i otyłość. Możesz też zafundować sobie zabiegi kosmetyczne z użyciem czekolady. Kolejną sprawą jest sen, nic tak nie zregeneruje twojego ciała i mózgu jak porządnie przespana noc. Jeśli będziesz niedosypiać to naturalnie, że będziesz zmęczony. O tej p[orze roku trzeba spać przynajmniej osiem godzin na dobę. Warto też zainwestować w odpowiedni materac, wybrać go trzeba wraz ze specjalistą. Innym sposobem na jesienną chandrę jest aromaterapia. Wystarczy wybrać olejek eteryczny o nieenergetyzującym zapachu np. grejpfrutowym. Olejek można dodać do kąpieli, do kamionkowych nawilżaczy na grzejnikach lub odparować go w kominku. Na co dzień postaraj się używać kosmetyków o orzeźwiających aromatach, dotyczy to perfum, żelu pod prysznic i balsamu. Pamiętaj, że największym złodziejem energii jest stres. Stres zmusza nasze narządy do pracy na najwyższych obrotach. Jeśli będziesz go w sobie kumulował to może dojść do prawdziwego wybuchu, który bardzo negatywnie odbije się na zdrowiu. Jednym z najlepszych sposobów na rozładowanie jest sport np. basen, rower czy nawet spacer. Każdego ranka polewaj swe ciało na przemian zimną i ciepłą wodą, taki zabieg bardzo dobrze pobudza organizm. Dzięki temu prostemu trikowi człowiek jest bardziej rześki i ma więcej energii.

jak-poprawic-sobie-nastroj

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom