|  | 

Zdrowie

Niebezpieczeństwa

Niebezpieczeństwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

-16- 20 ml lub 0,5% bupiwakaina. W razie potrzeby kontynuowania znieczulenia podaje się dawki uzupełniające po 10 ml. Metodę tę można stosować tylko przy zapewnieniu wszelkich środków potrzebnych do resuscytacji. Po wstrzyknięciu krzyżowym może dojść do wysokiego rozprzestrzenienia się środka analgetycznego, na co wskazuje m.in. zwężenie źrenicy i opadanie powiek130. Metoda nie jest wolna od wad i towarzyszy jej wysoki odsetek porodów kleszczowych oraz większa częstość nieprawidłowych zwrotów, np. utrzymująca się pozycja potyliczno-tylna i środkowo-poprzeczne zatrzymanie główki. Okres trzeci jest krótki, a krwawienie poporodowe minimalne. Metoda jest korzystna w przypadku wygaszonej czynności porodowej i w nieprawidłowym porodzie szyjkowym.

Niebezpieczeństwa: 1) przypadkowa analgezja podpajęczynówkowa, 2) infekcja, 3) złamanie igły, 4) wstrzyknięcie dopłodowe131. Dla zniesienia bólu w pierwszym okresie blokada musi objąć Thl i Th12 dla bezbolesnego porodu konieczne jest wyłączenie nerwów krzyżowych.

Technika. Cewnik z tworzywa lub giętką igłę wprowadza się do kanału kości krzyżowej na głębokość 2,5-3 cm rodzącej, która zajmuje pozycję na boku (Simsa), pozycję kolanowo-łokciową lub kolanowo-piersiową. Do końca cewnika przymocowany jest zamknięty układ, złożony z długiego, cienkiego cewnika, filtra, strzykawki i niekiedy zbiornika z roztworem środka analgetycznego. Igłę lub cewnik umocowuje się plastrem między pośladkami i układa rodzącą na boku. Wstrzykiwanie rozpoczyna się po wystąpieniu ustalonej czynności porodowej.

niebezpieczenstwa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom