|  | 

Zdrowie

NIEKORZYSTNE NASTĘPSTWA OTYŁOŚCI:

NIEKORZYSTNE NASTĘPSTWA OTYŁOŚCI:
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

NIEKORZYSTNE NASTĘPSTWA OTYŁOŚCI:

A. UKŁAD ODDECHOWY. Zmniejszenie pojemności życiowej. Unieruchomienie przepony. Niektóre części płuc są nieprawidłowo wentylowane, powodując wzrost przecieku, hiperkapnię i hipoksję. Zwiększa się częstość pooperacyjnych powikłań płucnych. W wyniku hipoksji dochodzi do obkurczenia tętnicy płucnej i przeciążenia prawej komory.

B. UKŁAD KRĄŻENIA. Wzrost całkowitej objętości krwi krążącej ze wzrostem pracy serca. Skłonność do nadciśnienia. Zwiększone ryzyko zakrzepicy pooperacyjnej. Ludzie otyli mają w ustroju mniej wody w przeliczeniu na jednostkę masy ciała i źle znoszą odwodnienie.

C. RÓŻNE. Skłonność do przepukliny rozworu przełykowego. Zwiększona częstość rozejścia rany operacyjnej (ewentracji). Możliwość zaburzeń w układzie wewnętrznego wydzielania. Krótszy przewidywany czas życia.

niekorzystne-nastepstwa-otylosci

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom