|  | 

Dobre stare gry

F/A-18 Simulator

F/A-18 Simulator
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wyszkolenie pilota US Navy kosztuje więcej podatków podatnika, niż pilota US Army; właśnie dlatego uważani są za elitę lotnictwa USA Lecz czym by była ta ekipa bez sprawdzonego sprzętu? Specyfika krótkiego startu i lądowania na pokładzie lotniskowca wymaga specjalnej konstrukcji płatowców. Jedną z nich jest F-18 Hornet; samolot przeznaczony do wykonywania uderzeń z pokładu lotniskowca, za którego sterami masz okazję zasiąść w najnowszej grze z serii Jane’s Combat Simulations.

Nad oceanem
Fabuła gry opowiada o hipotetycznym konflikcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Ów kraj, niestabilny politycznie i gospodarczo, w wyniku rebelii i przewrotów również szybko staje się niestabilny militarnie – a należy pamiętać iż Rosja nadal posiada przeogromny arsenał atomowy.
Latając Hornetem możesz wziąć udział w jednej z kampanii wymierzonych przeciw prosowieckiemu imperium. Podzielona została na cztery mniejsze operacje wojskowe: „Isolation”, „Neutralisation”, „Reduction” oraz „Restoration”.
Jest to niemal podręcznikowe przedstawienie warunków bojowych i przeprowadzonych bitew podczas konfliktu na większą skalę. W dwóch pierwszych częściach będziesz zdobywał przewagę nad przeciwnikiem zarówno powietrzną jak i morską, w trzeciej i czwartej do walki wkracza piechota morska, która pod osłonami własnego lotnictwa przesuwa się w głąb terytorium przeciwnika. Na każdą z tych małych kampanii składa się kilka misji o różnym charakterze militarnym, lecz dominuje tu głównie zdobycie przewagi powietrznej i unieszkodliwienie sił wroga. W tym celu będziesz osłaniał własne samoloty, a przechwytywał wrogie myśliwce i bombowce, niszczył umocnienia i stacje radiowe oraz naprzykrzał się obronie przeciwlotniczej.
Dla tych, którzy nie są zainteresowani długą wojną, autorzy umieścili kilka misji „luźnych” do wykonania. Konkretnie jest ich 21 i również są zróżnicowane. Tutaj także czekają na Ciebie atrakcje w przechwytywaniu i wymiataniu, bądź niszczenie wrogich okrętów lub celów naziemnych. Dla zapaleńców w grze umieszczono również prosty edytor walk powietrznych. Wystarczy wybrać przeciwników, porę dnia i pogodę oraz ewentualny cel naziemny. Później następuje „klik” myszką i już jesteś nad celem. Dzięki tej opcji możesz poćwiczyć walki powietrzne przed pojedynkiem sieciowym, bowiem taką możliwość oferuje program. Aby doszkolić się w pilotażu warto zajrzeć do szkoły pilotażu. Nauczysz się tam wszystkiego czego potrzebuje as przestworzy.

Łatwy realizm
Lot „osiemnastką” nie należy w tej grze do trudnych wyzwań, gdyż poziom realizmu jest raczej przeciętny. Wprawdzie Hornet w ogóle jest maszyną łatwą do pilotowania, mimo tego jednak autorzy poszli na małe uproszczenia nadając grze małe elementy zręcznościówki.
Na szczęście można je usunąć ustawiając stopień trudności na najwyższej belce – wówczas Twoi przeciwnicy całkiem dobrze radzą sobie w powietrzu , a obrona P-lot potrafi nieźle zaleźć za skórę. Wówczas gra nabiera rumieńcu, ponieważ taki Su-27 umie napsuć wiele nerwów w pojedynku powietrznym, a spotkanie z parą MIG-ów 29 może skończyć się wprost fatalnie. Zważywszy na to, że obrona przeciwlotnicza nie próżnuje i w Twoją stronę wyśle wszystkie rakiety, aby jak najprędzej ukrócić Ci życie. Jeżeli dostaniesz się w sieć obrony naziemnej wówczas nawet silne manewrowanie nic ci nie pomoże.
Należy tu także przyznać plus autorom za uwzględnienie faktu, iż przeciwnicy nie są nie omylni. Podczas lotu zestrzeliłem jeden z czterech razem lecących bombowców, a on eksplodując pociągnął ku Ziemi jeszcze dwóch swoich kompanów; zniszczyły ich odłamki gdy tamten rozleciał się na drobne kawałki wewnątrz ich formacji.

Apetyt niezaspokojony
Od strony graficznej i dźwiękowej program prezentuje się przyzwoicie, choć nie zaskakuje żadnymi rewelacjami. Niedawno miałem okazję pograć również w symulator F-18, tyle że z firmy Digital Intergration i muszę stwierdzić, że tym razem Jane’s pozostaje z tyłu. O ile awionika i realizm są porównywalne, to oprawa graficzna trąci nieco myszką, a tylko jedna kampania, mimo iż składa się z czterech mniejszych, nie zaspokaja zbytnio apetytu na latanie. Krótko mówiąc: można w F/A-18 Simulator pograć, ale nie trzeba.

f-a-18-simulator

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Opis (Recenzja) gry FantasyRama i Opis (Recenzja) gry Farm Kingdom

    Opis (Recenzja) gry FantasyRama i Opis (Recenzja) gry Farm Kingdom

    Opis (Recenzja) gry FantasyRama: Gra, przeglądarkowa FantasyRama to gra pełna fantazy, magii, oraz elfów i wróżek. Gra dostępna jest w języku angielskim i niemieckim, ale ostatnio ruszyła także wersja polska. Gra dostępna jest także w innych językach. Od tej pory rejestrujesz się i możesz rozpocząć grę FantasyRama. Spróbuj swojej kariery ogrodnika w zaczarowanym, pięknym ogrodzie.

  • Fields of Fire

    Fields of Fire

    Witam, witam. W mojej karierze maniaka gier, latałem samolotami, pojazdy przyszłości też nie były mi obce, były wozy bojowe itd. Bo gdyby chciał to wszystko wymienić to by pamiętnik powstał. Dzisiaj dla odmiany przyszło mi wziąć do ręki muszkiet i tomahawk i stanąłem do walki w grze w której połączono elementy gier typu role-playing i