|  | 

Stare gry na pc lata 90

Anno 1602

Anno 1602
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Cześć.
Kiedy w recenzji mam opisać grę strategiczną, to od razu wiadomo, że będzie to o budowaniu i tworzeniu imperium. Tym razem zasiadłem przed kompem, by dla was spędzić żywot kolonisty w grze „Anno 1602”.

Gra „AD 1602” jest grą strategiczną zbliżoną do „Cywilizacji” – trzeba zbudować imperium od podstaw. Zaczynamy w roku 1602, kiedy to grupa zapalonych i ambitnych ludków pod waszym przywództwem opuściła „Stary Kraj” i zabierając swój podstawowy dobytek, puściła się w pogoń za przygodą.

Na początku po wybraniu wyspy dysponujecie tylko kilkunastoma ludźmi i małymi zapasami w ładowni, które szybko się zaczną kończyć. Na początek wyślijcie do pracy drwali i myśliwych. Później rybacy będą przynosić ryby, a kmiecie zaczną siać. Po pewnym czasie, kiedy osada się rozbuduje, pojawią się kupcy i wędrowcy; będzie więc można podejmować coraz to nowsze przedsięwzięcia, np. poszukiwanie rud metali, cennych minerałów czy roślin. Wasze włości nękać będą klęski żywiołowe, piraci i rozbójnicy. Tych ostatnich najlepiej powiesić; trochę to szpeci krajobraz i widok miasta, ale polepsza bezpieczeństwo handlu.
Co do piratów, to z tymi można jeszcze pohandlować, lecz trzymając jedną rękę na muszkiecie. Można też nawiązać handel z tubylcami – mają sporo złota, które będzie potrzebne do budowy fortów. Handel w „Anno 1602” jest jednym z najważniejszych czynników, bo dzięki niemu zdobędziecie potrzebne towary, a z niektórymi partnerami możecie zawrzeć umowy handlowe. Podpisanie takich umów gwarantuje stałe dostawy towarów i proszę tu nie ziewać, gdyż to nie jest gra tylko handlowa. W końcu głównym celem, jaki macie osiągnąć, jest podbój militarny całego archipelagu, a później stopniowo świata..

Gra ma więc również wątki militarne, włączając w to bitwy morskie i lądowe. Tu słowo do najbardziej zagorzałych strategów, że warto zagrać wpierw w misje treningowe, podczas których poznacie wszelkie współzależności (warto, bo poziom po pewnym czasie robi się bardzo wysoki). Gdy już zapoznacie się z interfejsem, możecie zacząć się bawić. Macie możliwość gry w trybie „EGO” samotnika, lub w sieci, a także gry w zespole na kilku komputerach. Dobra, wrzucam luz, bo się rozpisałem o handlu, a nie było nic o grafice.

Grafika prezentuje się nieźle w każdej rozdzielczości, lecz smakoszom polecam 1024 x 768. Macie do zwiedzenia ponad 300 różnorodnych wysp, ponad 30 różnych grup zawodowych ukazanych z doskonałą precyzją i szczegółowością. Do tego wszystkiego autorzy dodali nam około 90 równie świetnie wykonanych budynków.
Oprawa dźwiękowa i muzyczna też jest dobrze wykonana, lecz jednym z największych plusów tego produktu jest pełna Polska lokalizacja.

Podsumowując, plusy to doskonała i dokładna symulacja, świetna grafika, pełna polska lokalizacja. Minusy: w miarę rozwoju waszego imperium jest coraz trudniej.

Osobiście polecam.

anno-1602

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Arcatera

    Arcatera

    czyli, nie wszystko złoto co się świeci… Po tych wszystkich Baldurach i Icewindach zapragnąłem zagrać w jakiegoś innego komputerowego RPG. Okazało się to jednak nie lada problemem. Koniec końców w moje ręce trafiła gra RPG Arcatera „Mroczne Bractwo”, która jest dziełem niemieckich programistów z zespołu Westka Entertainment. Została wydana przez Ubi Soft. Już z początku

  • Armies of Armageddon

    Armies of Armageddon

    Startegiczne gry turowe przeżywają w chwili obecnej kryzys. Na rynku pojawia się niewiele tego typu produkcji. Moda na RTS-y panuje na całego a o starych dobrych turówkach jakby zapominamy. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne gry strategiczne oszałamiają grafiką, powalają efektami świetlnymi i grywalnością. Armies of Armageddon – Wargamers Development Kit W2K, bo tak brzmi pełny