|  | 

Bardzo stare gry

Formula 1 ’99

Tym razem z pewnością nie możesz liczyć na towarzystwo pasażera lub pilota. Jesteś sam, Twój bolid i tor. Nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. A więc do dzieła.

Z lamusa.
Czy przypominacie sobie starą, dobrą formułę Microprose? Ja tak. W sumie wychowałem się na niej. Ta tematyka gier jest chyba najmniej rozwojowa. Przykro mi to stwierdzić ale w grach o rajdach można udoskonalać model jazdy, w nawalankach typu Mortal Combat sposoby walki, dodać trójwymiarową arenę, w FPS ciekawsze tekstury i zachowanie przeciwników. A co z Formułą 1? Czy to w ’94, czy to w ’99 samochody nadal jeżdżą szybko i jak po szynach. Tory nadal pozostają niezmienne: Silverstone, Monaco itd. Jedyne, co można zmienić to przewijające się nazwiska kierowców poszczególnych stajni, naklejki na bolidach i ich osiągi.

Nowe, ładniejsze.
Następna gra dotycząca przygód kierowców Formuły 1 niewiele różni się od poprzedników. Mam nadzieję, iż nikogo tym nie urażę ale tak to widzę. Faktem jest, że nowa wersja jazdy bolidami jest dosyć efektowna graficznie i dźwiękowo. I w ten sposób dotarłem do momentu, kiedy nie mm specjalnie o czym pisać. Nie dlatego, że gra jest kiepska ale po prostu co można napisać o jeździe bolidem. Jedzie szybko, ma świetne przyspieszenie i hamulce.
W Formula1 ’99 nie zastosowano żadnych specjalnych tricków. Nie ma takiej potrzeby. Bolidem jeździ się przyjemnie, a otoczenie poza kokpitem pozwala cieszyć się ładnym i dość precyzyjnym jego odwzorowaniem. Opracowanie dźwiękowe stoi również na przyzwoitym poziomie. Najbardziej podoba mi się dźwięk silnika wyścigówki podczas zmiany biegów. Głos komentatora, choć nie jest niczym nowym, również wpływ na uprzyjemnienie jazdy. Wokół nas śmigają ładne bolidy Ferrari, McLaren, Jordan itd. Jeżeli się wczujemy to możemy pomachać ich kierowcom podczas wyprzedzania. Na naganę z kolei zasługuje opracowanie uszkodzeń samochodu. Rozpędzony bolid uderzający w inny nawet przy sporej różnicy prędkości nie robi sobie krzywdy. Coś tu nie gra.
Wszystkie ewentualne niedociągnięcia nadrabia z pewnością przyjemność płynąca w jazdy dobrze prowadzącą się formułą. Zdecydowanie jednak nie polecam stosowania do tego celu klawiatury ale urządzenia analogowego. Na klawiszach nie da się prowadzić auta płynnie, co utrudnia jazdę.

Wymagania:
Jeszcze nieznane. Ale na PII 300C i Voodoo2 chodzi bez problemu.

Opis powstał na podstawie wersji PREVIEW.

Producent : Psygnosis
Dystrybutor : Take 2

formula-1-99

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Max Payne Mobile – za kilka dni wskoczy na smartfony

    Max Payne Mobile – za kilka dni wskoczy na smartfony

    Na hasło kultowa gra na PC wiele osób odpowie bez zawachania – Fallout. Ale zapewne zza pleców ktoś krzyknie Max Payne! I właśnie ten tytuł zagości niebawem oficjalnie na smartfonach i tabletach. Jesteście gotowi? Witaj ponownie Max Payne! Już za kilka dni wcielimy się w Maxa Payne’a – nowojorskiego glinę, który znowu poprowadzi swoje prywatne

  • Hologramy na legitymację studencką

    Hologramy na legitymację studencką

    Hologramy na legitymacje Hologramy na legitymacje studencką posiadają unikatowy numer seryjny. Dzięki temu różnią się od siebie nawzajem i w łatwy sposób możemy odróżnić hologram danej uczelni, od hologramu innej uczelni. Hologramy na legitymację studencką swój numer seryjny mają umieszczony w różnych miejscach, co również wpływa na jego różnorodność. Kod seryjny składa się z ośmiu