|  | 

Top stare gry

Emergency fighters for life

Emergency fighters for life
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

„Zabijać, ranić, niszczyć… wystarczy. Czas uratować komuś życie!”
To hasło widnieje na reklamówce Emergency fighters for life, pomysł bardzo ciekawy, od razu zainteresowałam się tą grą. Po instalacji – zajmuje 45 MB na dysku – rozpoczęłam – przeciętne demko i pierwsze zadanie. Na początku niektórych misji występuje krótka wstawka filmowa(renderowane sekwencje filmowe) ukazują jak doszło do katastrofy, np. pożaru w wieżowcu – paląca się choinka (drugi screen). Pomysł na temat, czyli ratowanie życia – udzielanie pomocy ludziom jest bardzo oryginalny i nowatorski powoduje on, że gra w Emergency nie znudzi się nikomu ( no chyba, że ktoś ukończy wszystkie misje kilka razy to rozumiem) Szczególnie, że producenci przyszykowali nam 30 misji począwszy od wypadku samochodowego, pożaru, zagubionego turysty w górach, wypadku w czasie wyścigów Formuły 1 a skończywszy na katastrofie nuklearnej – ciekawie się zapowiada. Rzeczywiście scenariusze są bardzo realistyczne i dobrze opracowane. Na czym dokładnie polega Emergency przybliżę wam pierwsze zadanko, jak już wspomniałam wypadek – zderzenie traktora z motorem. Na miejsce wypadku należy wysłać odpowiednie jednostki w tej sytuacji wyznaczamy policje żeby nie spowodować korka ulicznego, później dwa uszkodzone pojazdy należy usunąć z drogi, wysłać strażaków, gdy oni zrobią swoje czas na lekarzy udzielą oni pomocy rannym zawiozą do szpitala i mision complet – proste prawda. Na początku każdego zadania wypadałoby przeczytać instrukcje poczym wykonać. Na wszystkie operacje mamy oczywiście wyznaczone fundusze – skończy się kasa nie wyślemy kolejnego pojazdu, trzeba się pilnować i dobrze rozdysponować gotówkę, wszystko kosztuje wysłanie lekarza, policjanta, strażaka, oraz pojazdu, nic nie ma za darmo. Z upływem czasu poziom trudności rośnie i nasze zadania są zawiłe i coraz bardziej ciekawe, zwiększa się ilość dostępnych nam pojazdów (ponad 20 typów) – nie widzę potrzeby by wypisywać je wszystkie szczególnie zważywszy na fakt że część z nich podana jest w poradach do gry. Decyzje trzeba podejmować szybko i sprawnie na decyzje jest nie wiele czasu moment zawahania i po sprawie, zapomnimy o małym szczególe, źle ocenimy sytuacje – game over – przekonacie się, że przeprowadzenie akcji ratowniczej nie jest takie proste jak by się wydawało. Jak każdy zauważy Emergency jest to strategia z elementami gry logicznej. Menusy nie są rozbudowane – można powiedzieć, że prawie ich nie ma tylko Singel play szkoda, że autorzy nie wprowadzili możliwości trybu muliplay po przejściu wszystkich misji można by zmierzyć się ze znajomymi – zwiększyłoby to grywalność, – lecz to tylko moje wyobrażenia – szkoda. Emergency jest produktem 1998 roku, ale to żadna wada – jest grą starą, lecz bardzo dobrą. Dużym plusem jest to, że gra jest w polskiej wersji językowej.
Dźwięk i muzyka
Ten Element jest w porządku – nic specjalnego – ścieżka dźwiękowa w formacie CD – Audio,
Grafika
Jak by to określić jest cienka, bardzo cienka gdyby w innej grze była taka sama odjęłabym od oceny końcowej, co najmniej dwa punkty, ale w tym przypadku grafika nie gra roli, nie zwraca się na nią większej uwagi. Rozdzielczość 800×600.
Producent oraz dystrybutor:
TopWare
Minimalne wymagania sprzętowe:
Pentium 90, 16 MB RAM
Co mogę jeszcze dodać Emergency jest grą bardzo dobrą polecam ją każdemu, oprawa rzeczywiście nie jest ciekawa, ale każdy prawdziwy gracz powinien bliżej zapoznać się z tym tytułem nie często zdarza się taka produkcja z tak wspaniałym, odmiennym tematem.

emergency-fighters-for-life

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Opis (Recenzja) gry Goodgame Fashion i Opis (Recenzja) gry Goodgame Hercules

    Opis (Recenzja) gry Goodgame Fashion i Opis (Recenzja) gry Goodgame Hercules

    Opis (Recenzja) gry Goodgame Fashion: Gra przeglądarkowa Goodgame Fashion to fantastyczna gra gdzie możesz stworzyć swój własny sklep mody. Na początku wybierasz sobie postać a następnie jej chwilowy strój. Do dyspozycji w sklepie masz krawcowe, które szyją. W grze Goodgame Fashion w katalogu możesz zakupić wykroje pamiętaj, że raz kupimy krój możesz wykorzystywać wiele razy.

  • Enemy Engaged: Comanche vs. Hokum

    Enemy Engaged: Comanche vs. Hokum

    Rynek symulatorów przez duże „S” jest notorycznie zaniedbywany przez producentów. O ile symulatory samolotów są szeroko reprezentowane i praktycznie co około pół roku na rynku pojawia się mniej lub bardziej udany produkt, o tyle pozostałe dziedziny symulacji są traktowane po macoszemu. Z jednej strony można zrozumieć taki stan rzeczy, bo przecież produkcja dobrego symulatora pochłania