|  | 

Zdrowie

Naczelną zasadą prowadzenia leczenia glikokortykosteroidami powinno być

Naczelną zasadą prowadzenia leczenia glikokortykosteroidami powinno być
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Należy także pamiętać, że u chorych z zaawansowaną niewydolnością serca glikokortykosteroidy mogą, na skutek zatrzymywania sodu i wody, spowodować nasilenie obrzęków, a nawet wyzwolić obrzęk płuc. Na skutek zubożenia organiz-mu w jony potasowe mogą być przyczyną groźnej w skutkach nadwrażliwości na glikozydy naparstnicy. Z podanych wyżej względów należy w czasie leczenia glikokortykosteroidami ograniczać spożycie soli kuchennej, często kontrolować stężenie jonów potasowych w surowicy krwi i szybko uzupełniać nawet niewielkie ich niedobory. Dużą zaletą glikokortykosteroidów, której nie mają salicylany, jest ich działanie przeciwalergiczne.

Naczelną zasadą prowadzenia leczenia glikokortykosteroidami powinno być niestosowanie ich dłużej, niż tego wymaga ostry i pełnoobjawowy okres zapalenia serca, występujący w przebiegu rzutu choroby reumatycznej. U chorych bez przekonujących dowodów na objęcie procesem zapalnym serca, przeciwzapalnie stosuje się raczej salicylany, a niekiedy nawet tylko leki przeciwbólowe, np. kodeinę.

naczelna-zasada-prowadzenia-leczenia-glikokortykosteroidami-powinno-byc

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom