Rozwiń swoją cywilizację, tak by posmakować życia w różnych epokach historycznych.

Gra Forge of Empires zalicza się do strategicznych gier działających na przeglądarce. Bezpłatnie możesz przenieść się do Epoki Kamienia, w której od prymitywnego statusu, możesz przenosić się do kolejnych epok cały czas dbając o swój rozwój, a także zdobywanie nowych terenów. Jeśli dobrze się przypatrzymy, to zauważmy, że gra przypomina nam kultową grę Age of Empires.

Chociaż na początku cała idea gry, czyli rozwój kolejnych cywilizacji, może wydawać się skomplikowany, to producenci nie pozostawiają graczy bez niezbędnej pomocy, czyli instruktażu, jaki pojawia się już na starcie. Rejestrując się do gry, zyskujesz jednocześnie pomocnika, który będzie doradzał jak przejść kolejne zadania budowlane, a także ekonomiczne. Jeśli przejdziesz cały samouczek, choć niektórzy gracze są tym faktem trochę zniecierpliwieni, na pewno nie pożałujesz. Kolejne kroki wykonasz już całkowicie samodzielnie i to z bardzo dużą pewnością siebie.

Twoim najważniejszym zadaniem jest oczywiście rozbudowa małego miasteczka do skali wielkiego imperium. Jednak w związku z tym czeka Cię bardzo dużo możliwości jakie oferuje gra Forge of Empires. Oprócz tego, że swoim mieszkańcom powinno się zapewnić dach nad głową, to również powinni oni znaleźć miejsce zatrudnienia, dotknąć kultury, a także mieć poczucie bezpieczeństwa, że strzegą ich profesjonalne jednostki wojskowe. Nie obejdzie się również bez logistyki, ponieważ transport w rozrastającym mieście będzie miał coraz większe znaczenie. Zaczynasz od Epoki Kamienia, jednak świetnie radząc sobie z rozbudową swojego terytorium, zapewne bardzo szybko awansujesz na kolejny level, czyli do Epoki Brązu.

Co zrobić, żeby przejść do kolejnej Epoki? Jeśli ktoś chociaż przez chwilę kiedyś uważnie śledził lekcje historii, to powinien pamiętać, że wyznacznikami kolejnych epok są nowe odkrycia i wynalazki. Tak jak i również w tej grze, nowe osiągnięcia technologiczne, będą tym cudownym wyznacznikiem. Kolejnym etapem jest przejście do Epoki Żelaza, Epoki Wczesnego Średniowiecza, Epoki Rozkwitu Średniowiecza, Epoki Jesieni Średniowiecza, a także ostatecznie Epoki Kolonialnej. Rozwój miasta byłby bardzo przyjemny, gdyby nie zagrożenia związane z niedoborem surowców, albo też ewentualnymi atakami przeciwników. Trzeba zatem pamiętać o tych kwestiach dokładnie zabezpieczając się przez najazdem nieprzyjaciela, poprzez rozwój własnej armii. Oczywiście będąc w konkretnej Epoce, dysponujemy zasobami odpowiednimi dla niej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu zaatakować szybciej. Bo przecież tyle się mówi o ataku jako najlepszym sposobie na obronę.

Do ataku do przeciwnika może nakłonić również kończący się zasób surowców na swoim terytorium. W grze Forge of Empires z pewnością jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dotychczas uwielbiały grać w Age of Empires. Wystarczy otworzyć nową zakładkę w swojej przeglądarce i się zalogować. Gwarantujemy długie godziny wyśmienitej gry!