|  | 

Bardzo stare gry

Flying Saucer

Świat Obcych, i my ludzie którzy chcemy zgłębić jego tajemnice. Oto niesamowita gratka, dzięki grze „Flying Saucer” będziecie mogli polatać sobie statkiem pozaziemskim. Lecz nim wystartujecie dajcie się wprowadzić w temat.
Ginie przyjaciel głównego bohatera podczas wykonywania rutynowego lotu patrolowego, na dodatek nasz biedny bohater doświadcza na własnej skórze porwania swojej narzeczonej, które nie wyglądało na nic innego, jak tylko na uprowadzenie przez UFO. Załamany gość nie mając z nikąd pomocy postanawia na własną rękę poprowadzić śledztwo. Wyniki jego dochodzenia doprowadzają go do tajnej bazy wojskowej o kryptonimie Area 51. Tam wskutek następujących wypadków kradnie statek Obcych z pełnym wyposażeniem i możliwościami nie z tej ziemi…..
Od tego momentu zaczyna się zasadnicza rozgrywka w której to wy poprowadzicie naszego bohatera. Siądziecie za sterami pozaziemskiego pojazdu i waszym zadaniem będzie odnalezienie narzeczonej. Droga do ukochanej prowadzi przez ponad dwadzieścia różnych misji. W czasie ich wykonywania będziecie musieli między innymi niszczyć cele wroga, porywać ludzi, porywać obcych, odszukiwać różne miejsca. Musze w tym miejscu uprzedzić wytrawnych specjalistów od symulatorów różnej maści, że napotkacie na duże różnice między tym co dotychczas prowadziliście a latającym statkiem Obcych. Radzę zapoznać się z misjami treningowymi, naprawdę warto.
Wracamy do gry i jej wykonania. Przy starcie programu czeka na was miłe demko, bardzo dobrze wykonane i wprowadzające w temat. Jednak wbrew temu grafika sprawia nie miłą niespodziankę. Jest w wielu wypadkach niedopracowana np. oglądane za okna kokpitu obrazy stanowiące krajobraz są ubogie, wybuchy w niektórych miejscach straszą taka pikselizacją że chce się z domu uciec i to wszystko pomimo tego że na pudełku wielkimi literami można przeczytać że gra obsługuje akcelerator 3DFx.
śpieszę jednak was uspokoić gdyż z dżwiękiem w grze jest wszystko w porządku. Efekty dżwiękowe, muzyka i komendy pokładowe tworzą niesamowity klimat dla całości oprawy.
Bardzo dużą ciekawostka jest nowatorski arsenał składający się nie ze standartowych działek, rakiet i karabinów, lecz wymyślnych urządzeń. Dysponujecie tu laserami i niewyczerpywalnym zapasem plazmy, ponadto możecie wykorzystać pasożyty grawitacyjne, osłony, urządzenia maskujące oraz zakrzywiacze czasu. To wszystko będzie pomocne podczas wykonywania misji.
Słów kilka co wpłynęło na moją ocenę.
Może najpierw minusy: skopana po części grafika bo nie wszędzie jest z nią żle, kłopot z odpalaniem na VooDoo 2, brak gry sieciowej, brak automatycznego save’owania.
Plusy: muzyka, pomysł, ciekawość misji, niska cena, oryginalność.

Wydawcą na terenie Polski jest firma TopWare, a cena gry „Flying Saucer” to jedyne 49,95 zł.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 133MHz, 16MB Ram, WIN 95, CD Rom x4, DirectX 5.0
Zalecane: Procesor Pentium 166MHz, 32MB Ram, CD Rom x8 Akcelerator 3DFx.

flying-saucer

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Max Payne Mobile – za kilka dni wskoczy na smartfony

    Max Payne Mobile – za kilka dni wskoczy na smartfony

    Na hasło kultowa gra na PC wiele osób odpowie bez zawachania – Fallout. Ale zapewne zza pleców ktoś krzyknie Max Payne! I właśnie ten tytuł zagości niebawem oficjalnie na smartfonach i tabletach. Jesteście gotowi? Witaj ponownie Max Payne! Już za kilka dni wcielimy się w Maxa Payne’a – nowojorskiego glinę, który znowu poprowadzi swoje prywatne

  • Hologramy na legitymację studencką

    Hologramy na legitymację studencką

    Hologramy na legitymacje Hologramy na legitymacje studencką posiadają unikatowy numer seryjny. Dzięki temu różnią się od siebie nawzajem i w łatwy sposób możemy odróżnić hologram danej uczelni, od hologramu innej uczelni. Hologramy na legitymację studencką swój numer seryjny mają umieszczony w różnych miejscach, co również wpływa na jego różnorodność. Kod seryjny składa się z ośmiu