|  | 

Stare gry dos

Commandos: Behind Enemy Lines

Commandos: Behind Enemy Lines
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Baczność na prawo patrz! Wy garstko degeneratów będziecie stanowić o losach wojny, to co was czeka na zapleczu frontu to pestka, z tym co ja wam tu zgotuje!!! Nazywam się Dudley Clark, zapamiętajcie sobie to nazwisko bo będzie się wam śniło po nocach !!!……….

Witam nazywam się Kowal i pragnę was przeprosić że tyle czasu czekaliście na recenzję „Commandosa”, który był moją premierą w dziale zapowiedzi. Postaram się wam wynagrodzić ten długi czas krótką i zwięzła recenzją, która będzie uzupełnieniem wcześniejszej zapowiedzi.

TROCHĘ HISTORII.
Mamy koniec 1940 roku. Europa Zachodnia jest kontrolowana przez siły Osi. Kanał La Manche powstrzymuje nieuniknioną inwazję na Wielką Brytanię. Lecz wśród Brytyjczyków jest jeden człowiek, który nie może pogodzić się z bierną rolą pułkownika jaką narzucił mu los. Nazywa się Dudley Clark, a jego szaleńczy plan polega na zorganizowaniu jednostki złożonej z ludzi wyjątkowych. Pisząc „wyjątkowych”, mam na myśli ludzi wyszkolonych w różnych stylach walki, potrafiących posługiwać się wszelkiego rodzaju bronią i materiałami wybuchowymi. Ludzie ci, po przejściu szczegółowego szkolenia, byli dzieleni na małe grupy, przygotowywane do błyskawicznych rajdów na tyły wroga. W czasie całej wojny żołnierze ci zwani komandosami, pokazali olbrzymie zdyscyplinowanie, odwagę i bohaterstwo. Dlatego też po zakończeniu wojny komandosi otrzymali najwięcej odznaczeń.

Jako pojedyńczym oddziałom przyznano im:
8 Victoria Cross,
37 DSO,
162 Military Cross,
32 Distinguished Conduct Medal
218 Military Medal.

SAMA GRA.
Mamy tu do czynienia ze wspaniałą grą strategiczną, z pełnym realizmem czasu rzeczywistego. Widok izometryczny, z grafiką w pełni 3D. Istnieje możliwość podziału ekranu na klatki, co daje nam możliwość kontrolowania naraz wszystkich naszych bohaterów. Poziom kolejnych misji rośnie miarowo, tak jak stopnie na naszych naramiennikach. Jeżeli mowa o stopniach i kolejności misji, to prawidłowe ich pokonywanie podnosi nam poziom doświadczenia. Teoretycznie w grze istnieją dwa rodzaje przeszkód. Jedne to niemieckie patrole, a drugie to twoja niekompetencja, dlatego pamiętajcie planujcie swoje akcje powoli i precyzyjnie. Wróg nie śpi, jest zdyscyplinowany, precyzyjny i zawsze czujny. O realizmie dekoracji nie będę pisał, to trzeba zobaczyć na własne oczy!
POSTACIE

Jest ich sześciu, każdy o innym charakterze i zdolnościach, ale spróbuje ich pokrótce dla was scharakteryzować.

beret.jpg – 1783 Bytes Zielony Beret
pseudonim „Rzeżnik”, stopień sierżant, Jack O’Hara
Z pochodzenia Irlandczyk, czterokrotny mistrz świata wagi ciężkiej, skazany za pobicie oficera na 14 lat, wyrok zawieszony po wstąpieniu do komandosów, bardzo gwałtowny, sprawia kłopoty dyscyplinarne, ulubiona broń nóż.
Kierowca
pseudonim „Brooklyn”, Samuel,
kariera kryminalna w USA, uciekł do Anglii, testował dla MSW bronie i pojazdy ukradzione Niemcom, serdeczny, nieśmiały, zna się na każdym typie broni i na pojazdach.
pletwy.jpg – 1631 Bytes Marynarz
pseudonim „Płetwy”, James Blackwood,
inżynier okrętowy, doskonały pływak, alkoholik, doskonały nurek, posiadał stopień kapitana, zdegradowany, odznaczony Military Cross za brawurową ewakuację z Dunkierki
Saper
pseudonim „Strażak”, Thomas Hancock,
w wieku 22 lat został strażakiem, w 1940 wstąpił do komandosów, zawsze grzeczny, formalny, expert od materiałów wybuchowych.
duke.jpg – 1714 Bytes Snajper
pseudonim „Duke”, sir Francis T.Woolridge,
urodził się w rodzinie szlacheckiej, odznaczony Military Medal, bardzo skuteczny strzelec niezależnie od panujących warunków.
francuzik.jpg – 1638 Bytes Szpieg
pseudonim „Francuzik”, Rene Duchamp,
urodzony w Lyonie, były szef ochrony ambasady francuskiej w Berlinie, współtwórca francuskiego ruchu oporu, specjalista od sabotażu, inwigilacji, infiltracji, mówi biegle po francusku, niemiecku, rosyjsku i angielsku, autentyczny kameleon.

…Ta gra jest hołdem dla ludzi, którzy byli świadkami i głównymi aktorami najbardziej dramatycznych i decydujących momentów II Wojny Światowej, ludzi których przeznaczeniem było tworzenie Historii…

OCENA.
Tak moi drodzy przyszli komandosi nic dodać nic ująć. Gra „Commandos”, jest grą godną polecenia, jeżeli jeszcze jej nie macie to sprawcie sobie wspaniały prezent na zbliżająca się gwiazdkę. Dostaniecie 20 wspaniałych misji, które zapełnią wam wiele wieczorów z waszego życia. Ja oceniając zapowiedż dałem jej w ocenie 9/10, teraz po ukończeniu wszystkich misji, daje jej 10/10 bo niestety nie mogę więcej, a zasługuje na wyższą notę.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Procesor Pentium 133 MHz, 16 MB Ram, WIN 95, CD Rom x12

„…żadnej rutyny, żadnej biurokracji…
tylko czysta, żywa akcja, której powodzenie zależy od Ciebie i wybranych do tego ludzi”

Podpułkownik Dudley Clark.

commandos-behind-enemy-lines

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Opis (Recenzja) gry Battle Dawn

    Opis (Recenzja) gry Battle Dawn

    Battle Dawn to strategiczna gra, która znacząco odbiega od standardów jakie znamy z innych gier przeglądarkowych zaliczanych do MMORTS. Do wyboru oddano nam ogromne światy, gdzie możemy zarówno wcielić się w rolę Ziemian jak i Marsjan, ale jest też trzecia opcja, typowa dla gier fantasy – także każdy znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie. Celem

  • Opis (Recenzja) gry Goalunited i Opis (Recenzja) gry GodStoria

    Opis (Recenzja) gry Goalunited i Opis (Recenzja) gry GodStoria

    Opis (Recenzja) gry Goalunited: Gra przeglądarkowa Goalunited, stoisz na czele klubu piłkarskiego. Wszystko zaczynasz od podstaw. Począwszy od informacji na boisku a skończywszy na elementach infrastruktury dotyczących stadionów. Gra nie zabiera nam wiele czasu, gdyż mecze rozgrywanie są w soboty i środy. Jednego czego wymaga Goalunited to smykałki, dobrych pomysłów jak przechytrzyć rywali. Wszystkich innych