|  | 

Zdrowie

Sposoby na dyskopatię

Sposoby na dyskopatię
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Inaczej dyskopatia jest to choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa. Najczęstszym jej objawem jest ból w miejscu zmian. Najczęściej jest on przewlekły, ale czasem promieniuje do kończyny górnej lub głowy. Jeśli zmiana ma miejsce w kręgosłupie szyjnym to często promieniuje wzdłuż żeber, w przypadku odcinak piersiowego do kończyny dolnej. Takie dolegliwości wcale nie muszą być związane z bezpośrednim uciskaniem na nerwy a być spowodowane przez stan zapalny struktur je otaczających. Czasem tez może dochodzić do podrażnienia zakończeń nerwowych. Może też ból taki ulegać czasowemu nasileniu. Jest jeszcze jeden rodzaj bólu, występuje on nagle i jest silny, najczęściej dotyka osoby z zaawansowaną dyskopatią. Powstaje w wyniku ucisku na nerw kulszowy. Nerw ten jest największym nerwem obwodowym człowieka. Ból ten promieniuje do pośladka i tylnej powierzchni uda. W takiej sytuacji ulgę może przynieść położenie się na plecach na twardym podłożu z nogami zgiętymi pod kontem prostym. Groźnym objawem jest tez zatrzymywanie lub nietrzymanie moczu lub stolca. Terapia leczenia wymaga sporo czasu. Leczenie przewlekłej choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa jest żmudne i często nieprzynoszące spodziewanych efektów działania. Uszkodzone elementy kostne, bowiem nie ulegną samoistnej naprawie, dlatego tez niemożliwe jest wyleczenie z przyczyny dolegliwości. Dlatego głównym celem leczenia jest zmniejszenie bólu. Pomocne mogą być niesterydowe leki przeciwzapalne. Najgorsze jest jednak to, że leków tych nie można stosować przewlekle. Mocny może też być, paracetamol i tramadol. Dobre efekty przynosi też zażywanie. Leków, które zmniejszają napięcie mięśni szkieletowych. Poleca się ich stosowanie waśnie wtedy, gdy bólowi towarzyszy napięcie mięśni. W leczeniu czasem tez stosuje się leki antydepresyjne o ile pacjenci reagują lękowi. Bardzo ważna w leczeniu dyskopatii jest rehabilitacja, zabiegi zmniejszające ból, czyli fizykoterapia oraz fizjoterapia, czyli ćwiczenia i masaże. Dzięki tym ostatnim wzmacniają się mięśnie przykręgosłupowe. Jeśli to wszystko nie przynosi efektów to możliwe jest zastosowanie leków znieczulających. I przeciwzapalnych miejscowo. Podaje się je w zastrzykach w bolącą okolice. Jelito chodzi o leczenie operacyjne to stosuje się je rzadko. Jednak najbardziej popularną metodą leczenia operacyjnego jest usunięcie krążka międzykręgowego poprzez fenestracje. Operację wykonuje się poprzez niewielkie przecięcie i odsuniecie mięśni kręgosłupa. Potem wyjmuje się uszkodzona strukturę.

sposoby-na-dyskopatie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom