|  | 

Zdrowie

Co na zatwardzenia

Co na zatwardzenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co na zatwardzenia
Co na zatwardzenia,temat rzeka.W pierwszej kolejności odpowiemy sobie czym są zatwardzenia.
Zatwardzenie jest bardzo kłopotliwą dolegliwością osób w każdym wieku główną przyczyną jest nie odpowiednie odżywianie.Na kłopoty z wypróżnianiem cierpi 50%kobiet i 25% mężczyzn ogólnej populacji a to już problem który bywa niebezpieczny(rak jelita grubego).Alternatywą mogą okazać się zioła które korzystnie wpływają na prawidłowe wypróżnianie.

W wyniku nie regularnego wypróżniania narażeni jesteśmy na wyhodowanie sobie tak zwanych hemoroidów .Zatwardzenia to dodatkowe obciążenie dla osób chorujących na serce,kobiet w ciąży ,osób z zaburzeniami pracy serca(arytmia)oraz naszych dzieci.

Do najczęstszych zatwardzeń dochodzi na tle organicznym jest to związane z nie prawidłową budową naszych jelit i odbytu w wyniku choroby Hirschprunga lub przebytych nieżytów jelit

Drugim zaburzeniem mającym wpływ na nie regularne wypróżnianie maja tak zwane zatwardzenia na tle czynnościowym w wyniku zaburzeń ruchowych jelit dochodzi to w wyniku zapalenia woreczka żółciowego,choroby wrzodowej.niedoczynności tarczycy.

Bardzo niebezpiecznymi zagrażającym życiu są zatwardzenia powstałe w wyniku niedrożności jelit tylko szybko postawiona diagnoza przez lekarza chirurga uchroni nas od poważnych powikłań.

W walce z tą dolegliwością nie możemy liczyć tylko na leki syntetyczne które działają przeczyszczająco.Leki takie w nie których przypadkach mogą nam zaszkodzić.

Jednym naturalnym sposobem na prawidłowe wypróżnianie jest dieta.Która zapobiega i leczy,pobudza ruch robaczkowy jelit,wytwarza odruch regularnego wypróżniania w ten sposób zapobiega powstania raka jelita grubego ( w wyniku nieregularnego wypróżniania powstają kamienie kałowe)

Dieta w przypadku zatwardzenia powinna zawierać bardzo dużo błonnika(chleb razowy,pełnoziarnisty) oraz warzywa,owoce (gruszki nie wskazane).Ograniczamy pieczywo białe,różnego typu słodkości (placek,cukierki.lody)Unikać alkoholu,czekolady,pić duże ilości wody nie gazowanej do trzech litrów na dobę.

Najprostszym sposobem w walce z zatwardzeniami jest wypicie na czczo ciepłej przegotowanej wody dodając parę kropel cytryny.Sprawdzonym sposobem jest tak zwany dżem przeczyszczający który możemy przygotować sobie w warunkach domowych ale w niektórych przypadkach i to zawodzi.W tym wypadku jedynym rozwiązaniem okazuje się Triphala.Dzięki dużej zawartości naturalnych składników wzmacniających układ pokarmowy Triphala ułatwia i reguluje prawidłową pracę jelit.

Do przygotowania dżemu potrzebujemy :
1.Suszone daktyle 140 gr
2.Suszone śliwki 140 gr
3.Wrzącą wodę 340 ml
Owoce siekamy bardzo drobno zalewamy wrzątkiem i gotujemy do zgęstnienia wlewamy do słoiczka i spożywamy jedna łyżeczkę dziennie .

co-na-zatwardzenia

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom