Idealna gra dla fanów powieści Tolkiena!

Zagranie w klasyce świata fantasy gra Lord of the Rings Online, to prawdziwy zaszczyt. Tym bardziej, że mamy do czynienia z bohaterem książek Tolkiena. Czy jesteś gotów stoczyć walkę z Legolasem, Gimlim, albo też Gandalfem? Korzystaj z uroków świata słynnego pisarza całkowicie za darmo. Gra została opracowana przez popularne studio Turbine.

Jeśli ktoś w ogóle czytał Tolkiena, to wie jak autor doskonale opisuje świat fantasy. Już wiemy, że może na podstawie powieści wybitnego pisarza idealna gra video. Połączeniem gry MMO, wraz z typem RPG jest niewątpliwie The Lord of the Rings Online. Już na samym początku decydujemy o tym, z jakiej rasy, a także klasy będzie pochodził nasz bohater. W grze Lord of the Rings Online Do wyboru mamy krasnoluda, elfa, hobbista bądź człowieka. Każdy z nich posiada jednak wyróżniające cechy. Krasnolud może pochwalić się bardzo dużą wytrzymałością, natomiast elf – sprytem i zwinnością. Gracze mogą wybierać również spośród 9 klas bohaterów. Do nich zalicza się klasa Warden, Bruglar, Rune-Keeper, Lore-Master, Captain, Hunter, Champion, Minstrel, a także Guardian. Klasy wyróżniają się tym, że każda z nich może pełnić zupełnie inne zadania w całej drużynie. Mimo, że mamy aż cztery rasy i 9 klas, to niestety nie można ich swobodnie łączyć, w tej kwestii są pewne ograniczenia.

Gdy już przejdziemy etap stworzenia swojego bohatera, nagle znajdziemy się w bajecznym świecie Śródziemia. I tutaj ku naszemu zdziwieniu, niezależnie od tego, w jaki sposób dobierzemy bohatera, to do takowej krainy się dostaniemy na samym starcie. Jednak w czasie gry możemy przechodzić do innych krain, które doskonale kojarzymy z przeczytanej lektury Tolkiena.

Jeśli dobrze kojarzymy fabułę powieści Tolkiena, to spotykając kolejnych bohaterów, będziemy kojarzyli wszystkie wydarzenia z czytanej książki. Grafika jest na bardzo wysokim poziomie. Jeśli dokładnie się przyjrzymy, to zobaczymy jak bardzo stara się ona odwzorować opisany świat fantastyki.

The Lord of the Rings Online jest niesamowitą grą MMO, w którą grać można nawet na niskiej klasy sprzęcie. Przenieś się do tolkienowskiego świata i wciel się w fantastycznych bohaterów, którzy mają wiele misji do spełnienia