|  | 

Stare gry za darmo

Duke Nukem 3D

Duke Nukem 3D
1 vote, 4.00 avg. rating (85% score)

Piszę te kilka zdań, oczekując na nowe przygody Duka. Ukażą się one jeszcze w tym roku, o czym możecie przeczytać w zapowiedziach. Dlatego myślę, że warto wspomnieć kilka słów o naszym napakowanym blondasku.

1. MISJA DUKE’A.
 

      Morderczy obcy wylądowali w Los Angeles, nagle ludzka rasa znalazła się na szczycie listy zagrożonych gatunków. Teraz tylko Duke Nukem może powstrzymać ten najazd na Ziemię, robiąc co umie najlepiej – dając obcym kopa w zadek!

2. GRA.
Gra podzielona jest na trzy epizody:

a) L.A. MELTDOWN
b) LUNAR APOCALYPSE
c) SUHRAPNEL SITY

W każdym z epizodów, możemy wybrać jeden z czterech poziomów trudności. Od tego wyboru zależy ilość przeciwników, broni, gadżetów itd.

3. BROŃ I GADŻETY.
 

      Arsenał Duke’a składa się z najdziwniejszej broni. Spotkamy tutaj: pistolet, dubeltówkę, rozpylacz, granatnik rakietowy, granaty, zmniejszacz, zamrażacz i dewastator. Każdy z tych gatunków broni posiada inne zasobniki na amunicję. Z dodatkowych gadżetów można wymienić np. Holoduke, sterydy, atomy życia itp.

4. WROGOWIE NR 1.

      Wybór też całkiem niezły, jak na dobrą strzelankę przystało. Spotkacie na swojej drodze między innymi: szeregowców, kapitanów, pojazdy patrolowe, ośmiomózgi, trutnie, wartowników i bossów.

5. MULTIPLAYER.

      Nie poznasz Duke Nukem 3D w pełni, póki nie zagrasz w DUKEMATCH! Nie ma większego wyzwania jak gra przeciw żywemu przeciwnikowi. Istnieją dwie możliwości gry na wielu. Gra w sieci i gra przez modem, ewentualnie nullmodem (kabelek RS232).

6. OCENA.
Dwa lata temu jak grałem w Duke’a, spokojnie dałbym mu 10/10 punktów. Niestety czas mija, a technika idzie ostro naprzód, i wiele gier przyćmiło dzisiaj starego Duke’a. Lecz pomimo tego muszę przyznać że usiadłem do niego z wielkim sentymentem, i mam nadzieję że nie pogniewacie się jak dam mu ocenę 5/5. Warto go czasami odkurzyć i zdjąć z półki.

duke-nukem-3d

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Opis (Recenzja) gry Goodgame Poker i Opis (Recenzja) gry Gospodarstwo

    Opis (Recenzja) gry Goodgame Poker i Opis (Recenzja) gry Gospodarstwo

    Opis (Recenzja) gry Goodgame Poker: Gra przeglądarkowa Goodgame Poker w której możesz sprawdzić czy jesteś dobrym pokerzystom. Na początku jesteś w lobby gdzie znajduje się lista wszystkich stołów, następnie wybierasz stół przy którym chcesz grać. Zaczynasz od małych stawek. Do gry będą ci potrzebne żetony i sztabki . W Goodgame Poker jeśli przystąpisz do gry

  • Dracula: Zmartwychwstanie

    Dracula: Zmartwychwstanie

    Do niedawna brakowało PeCetowi naprawdę przerażających gier z hrabią Dracula w roli głównej. Na szczęście na rynku pojawił się Dracula: Zmartwychwstanie i stan rzeczy uległ niewielkiej poprawie. Szkoda tylko, że program francuskiego Wanadoo, choć dobry, do wielkich przebojów nie należy. Tak naprawdę stanowi on powtórkę z dokonań niezbyt lubianej przez recenzentów firmy Cryo, której zawdzięczamy