|  | 

Zdrowie

Przepukliny okołoprzełykowe

Zależnie od rozmiarów przepukliny wślizgowe dzielą się na przepukliny: 1) z przemieszczeniem mniej niż 1/3 żołądka do klatki piersiowej, 2) z przemieszczeniem więcej niż ł/3 żołądka do klatki piersiowej,

-3) z przemieszczeniem prawie całkowitym żołądka do klatki piersiowej i jego odwróceniem. Waterston przedstawił 12 postaci przepuklin wślizgowych, spośród których najczęściej obserwował przepukliny małe, przemijające, nadprzeponowe przemieszczenie wpustu.

Przepukliny okołoprzełykowe. Cechą charakterystyczną przepukliny okołoprze- łykowej jest przemieszczenie dna żołądka i większej części żołądka do tylnego śród- piersia. Trzon żołądka może ulec zrotowaniu, leżąc do przodu w stosunku do dystal- nego odcinka przełyku. Połączenie żołądkowo-przełykowe znajduje się poniżej przepony. Przepuklinę okołoprzełykową od przepukliny wślizgowej różni obecność częściowego worka otaczającego przemieszczone narządy. Otrzewna pokrywająca dolną powierzchnię przepony jest zagięta w stronę przednio-górnej części żołądka, do której przylega. Część tylno-górna żołądka nie jest pokryta otrzewną. Przemieszczony żołądek może ulec wgłobieniu albo nadmiernemu skręceniu.

przepukliny-okoloprzelykowe

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom