|  | 

Stare gry komputerowe

Broken Sword 2 – Smoking mirror

Zapewne większość fanów gier przygodowych pamięta jak rok temu firma Revolution, zasłynęła grą „Broken Sword”. Dlatego nikogo nie dziwi fakt powstania jej drugiej części. Dla przypomnienia, w pierwszej części miałeś możliwość przeżycia przygód w jakie wplątał się niejaki George Stobbart. A wplątał się on całkiem przypadkowo w tajemniczą intrygę związaną z zakonem Templariuszy. Jednak zaraz po rozwiązaniu zagadki musiałeś opuścić swoją nową dziewczynę, i udać się do Stanów do umierającego ojca. Po załatwieniu spraw rodzinnych, pełen planów co do swojej narzeczonej wracasz do Paryża. W tym momencie zaczyna się druga część przygód. I masz babo placek, zostawiłeś ją na trochę, a ona wplątała się w aferę przemytu narkotyków, nadomiar cała historia jest owiana tajemniczymi kultami Majów. Idziecie razem na spotkanie do domu profesora Qubiera i …….. od tego momentu drodzy przyjaciele musicie radzić sobie sami.
W rozwiązywaniu zagadek i wybrnięciu ze śmiertelnych perypetii pomoże wam, podobnie jak w części pierwszej, niebywale słodki interfejs pozwalający na bezproblemowe poruszanie się i wykonywanie wszelkich czynności na wielu rozbudowanych lokacjach. Oczywiście, nie wolno pogardzić również pomocą ponad 60 osób, z którymi będzie można pogadać. Jednak najważniejsze jak to w przygodówkach są przedmioty, które musicie zbierać, by póżniej je wykorzystać w różny sposób. Mnogość przedmiotów w grze tworzy dziesiątki zagadek do rozwiązania.
Jeżeli zaś chodzi o sprawy techniczne to, podobnie jak w jedynce, zachwyca mnogość szczegółów w poszczególnych sceneriach, bajecznie kolorowa grafika SVGA i styl najlepszych rysowników. Zarówno efekty dżwiękowe, których jest niezliczona ilość, jak i ponad dwie godziny muzyki (skomponowana przez brytyjskiego kompozytora – Barringtona Phelounga) w pełni dotrzymują kroku oprawie graficznej. Muszę tu jeszcze dodać, że słabo władający angielskim mogą spokojnie sięgnąć po tą pozycję, gdyż wydano ją w polskiej wersji językowej (napisy). Uważam że jest to niezłe rozwiązanie i wielu dystrybutorów i producentów powinno je zacząć stosować.
Dystrybutorem tej wspaniałej gierki, jaką jest Broken Sword II na terenie Polski, jest IPS C.G., któremu chciałbym podziękować za udostępnianie gry do recenzji.

I po tym wszystkim moja ocena to 9/10 punktów, oraz gorące polecenie tej gry wszystkim fanom przygodówek i nie tylko im.
Gorące Pozdro Dla Wszystkich Którzy To Czytają Kowal.
Znowu uratowałem świat !!! .

broken-sword-2-smoking-mirror

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Opis (Recenzja) gry Dragon Age Legends

    Opis (Recenzja) gry Dragon Age Legends

    Świat fantasy Theda został splugawiony przez chaos i płomienie, które zostały wywołane wojną z mrocznymi siłami. Syn obecnego wicehrabiego z Kaiten zapałał zemstą i chce zabić demona. A my możemy okazać się kluczowym elementem w tym starciu i będziemy mieli na pewno możliwość ratowania syna wicehrabiego. W Dragon Age Legends możemy stać się legendą dzięki

  • Opis (Recenzja) gry Goodgame Disco i Opis (Recenzja) gry Goodgame Farmer

    Opis (Recenzja) gry Goodgame Disco i Opis (Recenzja) gry Goodgame Farmer

    Opis (Recenzja) gry Goodgame Disco: Gra przeglądarkowa Goodgame Disco – załóż własny klub, stań się DJ i zaproś znajomych do zabawy. Pierwszą rzeczą, która ci jest potrzebna to muzyka – dzięki gramofonowi wybierasz muzykę – disco, rock itd. Jeśli już zapewnisz muzykę, czas na coś do picia. Zapewnij znajomym drinki. Twój barman zatroszczy się o