|  | 

Zdrowie

Rentgenohinematografici

Niektórzy autorzy ustalają rozpoznanie stosując manometrię, rentgenokinemato- graflę i farmakoradiografię. Manometria jest zabiegiem dość trudnym, ale w niektórych przypadkach może być wykonana u dzieci. Ciśnienie w żołądku wynosi u 3-miesięcznego zdrowego dziecka 2,7 kPa (20 mm Hg), a na wysokości wpustu 3,2 lcPa (24 mm Hg), przy czym wychylenia krzywej są niewielkie w przeciwieństwie do przełyku, gdzie wahania są wyższe, a ciśnienie spada od 1,6 do 0,45 kPa (od 12 do 3,5 mm Hg). U dziecka

-6- miesięcznego stwierdzono na przykład ciśnienie w żołądku 2,04 kPa (15,4 mm b – po operacji. Hg) i takie samo na wysokości wpustu, co zdaniem Wilicha przemawiało za niewydolnością połączenia żołądkowo-przełykowego. Krzywa manometryczna wykazała charakterystyczne spłaszczenie. Krzywa w przełyku wykazała wychylenia, przy maksymalnym ciśnieniu 0,5 kPa (4 mm Hg). U 3-miesiecznego dziecka z przepukliną rozworu przełykowego na wysokości wpustu wzrastało ciśnienie i wychylenie, które były podobne do wysokości wychyleń w przełyku, gdzie ciśnienie było już nieco niższe.

Rentgenohinematografici jest zabiegiem precyzyjnym. Dzięki tej metodzie można rozróżnić czynnościowe zaburzenia wpustu oraz pierwotną lub wtórną niewydolność połączenia przełykowo-żolądkowego.

rentgenohinematografici

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom