|  | 

Zdrowie

Pobrane i oznaczone wycinki gruczołów

Na te pytania można również uzyskać odpowiedź za pomocą śródoperacyjnego pomiaru gęstości tkanki. Pobrane i oznaczone wycinki gruczołów zanurza się w naczyniu z 20% roztworem mannitolu. Wszystkie skrawki pływają. Stale mieszając roztwór, stopniowo dolewa się do naczynia wody destylowanej. Tkanka zdrowego gruczołu, jako najlżejsza, pływa najdłużej, podczas gdy tkanka zmieniona gruczo- lakowato lub hiperplastyczna, jako bardziej gęsta, tonie wcześniej. Z ilości dodanej wody można wyliczyć gęstość tkanki. W 92 przypadkach na 100 badanych wyniki okazały się zgodne z badaniami mikroskopowymi (27).

Istnieją zwolennicy jednoczesnego usunięcia grasicy z dostępu szyjnego w poszukiwaniu nadliczbowych przytarczyc, które występują w ok. 20% przypadków. Przyjęto jednak powszechnie, że usunięcie grasicy jest konieczne jedynie w przypadkach, gdy objawy nadczynności przytarczyc nie ustąpiły w ciągu 3 miesięcy po pierwszej operacji (7).

pobrane-i-oznaczone-wycinki-gruczolow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom