Seria Might & Magic przedstawia Tobie kolejną grę karcianą w bezpłatnej wersji!

Zagraj w Might and Magic: Duel of Champions, która została stworzona przez studio Ubisoft. Jest to idealna propozycja dla wielbicieli gier karcianych. Masz okazję wypróbować darmowej wersji gry bazującej na słynnej serii Might & Magic.

Rozpoczęcie gry zaczyna się dość ekstremalnie, ponieważ w swojej talii będziesz posiadać tylko skromny zasób kart. Jednocześnie musisz się zastanowić w jakiej frakcji chcesz się znaleźć. Do wyboru masz Nekropolię – frakcję charakteryzującą się wodą i ciemnością, Przystań, która cechuje się powietrzem i światłem, a także Interno, mającą silne cechy w ogniu, jak i również magii pierwotnej. Jeśli zaczniesz wypełniać kolejne misje i to oczywiście, zakończone sukcesem, to w Twojej talii będą pojawiać się nowe karty, których za pewne potrzebujesz. Im wyżej zasiądziesz wśród innych uczestników, tym większą ilością złota będziesz się cieszyć. Wypróbuj swoich sił w zdobywaniu najcenniejszego surowca w krainie Might & Magic.

Oczywiście nie mówimy tutaj o tradycyjnych kartach, służących do gry w pokera. Jest to talia złożona z 250 kart, w której wstępują konkretne kategorie: Wydarzenie, Bohater, Łut Szczęścia, Stworzenie, a także Zaklęcie. Każda karta wyróżnia się zupełnie innymi cechami. Stworzenia mają na przykład dużo więcej cech, które przydadzą się podczas gry. Wśród nich wymienić można na przykład Punkty Życia, albo też Atak. Pamiętajmy zatem, że im więcej posiadamy w swojej talii kart, tym większą ilością cech możemy dysponować.

Jednak w grze Might and Magic Duel of Champions nie chodzi tylko o samo kolekcjonowanie kart, ale również o ich jak najlepsze wykorzystanie podczas bitew. Do tego celu służą specjalne plansze. Gracz do dyspozycji ma 8 pól, na każdym z nich może umieścić jedną kartę. Po drugiej stronie planszy staje przeciwnik, również z 8 polami i możliwością wyłożenia w sumie 8 kart. Gra podzielona jest na tury. Oznacza to, że raz działasz Ty, a po Twoim działaniu, ruch należy do przeciwnika. Dzięki zdobywanym kartom tworzysz silną armię zbudowaną z karty bohatera, 5 kart wydarzeń, a także 200 pozostałych kart, w skład których wchodzą karty zaklęć, łutów szczęścia, jak i również stworzeń.

Gra Might and Magic Duel of Champions wyróżnia się przede wszystkim tym, że ma ciekawą dwuwymiarową grafikę. Rzeczywiście nie posiada ona zbyt wygórowanych wymagań co do sprzętu, ograniczając wszelkie efekty specjalne w szacie graficznej. Jednak jest to tylko zaleta dla graczy z całego świata, którzy nie muszą się martwić o to czy ich komputer jest wystarczający, by grę odpalić. W grę można grac całkowicie bezpłatnie, nie martwiąc się, że do bardziej zaawansowanych opcji trzeba pozbywać się gotówki.