Strategiczna gra, w której rządzą bogowie, boginie, a także herosi.

Gra Grepolis, która rozgrywa się na przestrzeni Starożytności? Tak, z grą Grepolis jest to możliwe. Dzięki niej możesz dowolnie wybrać sobie bohatera i za jego pośrednictwem rozwijać swoje miasto. To tutaj właśnie spotkasz takich bohaterów jak Herkules, czy też Atena. Wejdź do Grepolis i zobacz, jak to było przed laty!

Studio Innogames kolejny raz postarało się o wyprodukowanie wysokiej jakości gry strategicznej. Jeśli pamiętacie takie gry jak Plemiona, albo też Forge of Empires, to z pewnością Grepolis również podbije Wasze serca. Przenieś się do świata Starożytnej Grecji, w której nie brakuje także ciekawych możliwości, pozwalających na jeszcze lepszą i efektywniejszą rozbudowę greckiego imperium. Jeśli zdecydujecie się na wystartowanie w grze, to już na samym początku otrzymacie możliwość wybrania jednej z krain, w której osiądziecie na dłużej. Do wyboru mamy między innymi słynny Olimp, Spartę, albo Maraton. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powędrować również do Pelli, Naksos, Retimno, czy też Hiperborei albo Italii. W grze otrzymamy dostęp do Świata Bohaterów, czyli w tym przypadku jest nim Achiles.

Mimo wielorakości różnych szczegółów znajdujących się w starożytnym miasteczku, nadal mamy całkowitą przejrzystość. Nie ma większego problemu, żeby opanować wszystkie detale znajdujące się na naszym polu manewrowym. Rozbudowa miasta dzieli się na konkretne części. Nie zapominamy o tym, żeby prosić bogów o wszelkie pomyślności, a można to robić w Świątyni. Jeśli będziemy chcieli wzmocnić nasze wojska zadbajmy o rozbudowę Koszar. Natomiast za ogólny rozwój naszego imperium będzie odpowiedzialny Senat. Przypominając sobie lekcje historii z epoki Starożytnej Grecji, szybciej przyswoimy sobie formy płatności w tamtych czasach. A do dyspozycji mamy srebrne monety, surowce takie jak drewno i kamienie, a także wolni ludzie. Mimo, że wielu graczom na początku rozbudowa Świątyni wydaje się niepotrzebna, to jednak zajęcie się tą czynnością przynosi bardzo wiele zysków. Im bóstwa są bardziej zadowolone, tym więcej odpłacają nam w plonach lub morałach. Łaski Zeusa pozwalają na unicestwianie budynków i korzystanie z jego boskiej broni, jaką są błyskawice. Natomiast Hades jest odpowiedzialny za wskrzeszanie wojowników, którzy podczas jednej z bitew niestety polegli. Rolnicy oraz małżeństwa mogą otrzymywać łaski od znanej wszystkim bogini – Hery. Im więcej łask otrzymamy ze strony bóstwa, tym większe szanse mamy na zwycięstwa z przeciwnikami. Chociaż rozwój jest niezwykle ważny, to nie zapominajmy również o obronie naszego miasta. Dysponować będziemy specjalnymi jednostkami bojowymi, do których zaliczają się herosi, hoplita, szermierz, czy też procarz. Jeśli dobrze się przypatrzymy, to znajdziemy wśród nich zapewne znanych bohaterów, o których czytaliśmy w mitycznych książkach. W obronie naszego polis może stanąć na przykład Herkules, Leonidas, albo Odyseusz.

Strategia w grze Grepolis jest bardzo rozwinięta. Minie trochę czasu zanim opanujemy wszystkie detale i możliwości, jakie mamy do dyspozycji. Posiadając dobre wojsko, możemy zbierać daninę od ludzi, którzy nam podlegają. Podbijanie kolejnych wysp stanie się jednym z naszych wyzwań. Oczywiście możemy to robić samodzielnie, lub tez zawierając sojusze z innymi graczami. Bardziej zaawansowani gracze, którzy stają się coraz lepszymi strategami, korzystają z opcji jaka kryje się pod „Trackim Podbojem”, polegającą na wyciszaniu buntu.

Gracze przechodzą do starożytnego, greckiego świata całkowicie za darmo. Nie martwią się oni o żadne opłaty, żeby móc korzystać z niezwykle rozbudowanej strategii. Fani takich gier jak Posejdon: Bóg Atlantydy, czy też Zeus: Pan Olimpu będą na pewno zachwyceni możliwościami jakie niesie ze sobą przeglądarkowa gra Grepolis!