|  | 

Stare gry pobierz

Creatures Adventures

Hmm… Jakoś tak nie wiem jak siędo tej gry i jej recenzji zabrać… Może zacznę od tego co piszę o niej sam dystrybutor – firma Play It – w swoim serwisie WWW.

      CREATURES ADVENTURES to wirtualny świat, spójny i pełen zależności między poszczególnymi jego elementami stworzony specjalnie z myślą o dzieciach. Użytkownik programu staje się twórcą, nauczycielem i przewodnikiem cyfrowego życia – stworzeń nazywanych Nornami. Creatures Adventures to także niezwykle prosty, intuicyjny interfejs, dzięki któremu każde dziecko może zapomnieć o klawiaturze i piętrzących się listom opcji i komend gry (Wszystkie działania można przeprowadzić klikając myszą!). Doskonała kontynuacja legendarnej już serii wojennych gier strategicznych. Nowe wcielenie serii cechuje się świeżym spojrzeniem na gatunek strategii – zawiera dodatkowy element rozgrywki, odzwierciedlający akcję w czasie rzeczywistym! Tym razem akcja gry ma miejsce w historycznych realiach jednego z najbardziej dramatycznych etapów II wojny światowej: operacji w Ardenach. Udoskonalona grafika i dźwięk zapewnią wiele militarnych wyzwań w czasie godzin spędzonych przy komputerze.

Wybrane reakcje prasy:
„Wspomniane duże postacie Nornów, mocno urozmaicona sceneria i mnóstwo różnych gadżetów, którymi można się bawić – to może podobać się dzieciakom.” – Świat Gier Komputerowych 1’00

Cóż… Napewno nie ma w tej grze nic z drugiej wojny światowej ani militariów w ogóle. Ups… przepraszam skłamałem. Jest w grze rycerz i zbroja a to też militaria.
Co jest prawdą?

 • Creatures Adventures są kontynuacją znanej serii.
 • Jest to gra dla dzieci
 • Interfejs jest prosty i intuicyjny
 • W grze jesteśmy nauczycielem i przewodnikiem Nornów
 • Świat gry jest pełen zależności.
  Co można więcej i dokładniej powiedzieć? Gra jest bardzo kolorowa i na każdej planszy wiele się dzieje. Zarówno jeśli chodzi o elementy istotne dla rozgrywki jak i o dodatki. Dziecią napewno spodobają się latające sobie po ekranie pszczółki, ptaszki i motylki czy pełzające po ziemi robaczki.
  W grze jest dużo elementów interaktywnych, często ukrytych w bogatej grafice co powoduje, że czasem po długim czasie znajdujemy coś nowego w miejscu w którym wydawałoby nam się doskonale znane.
  Celem gry jest… no w zasadzie gra nie ma celu jako takiego. Tzn. nie ma celu do którego należy zmierzać aby ją ukończyć. W grze mammy raczej zadanie niż cel. Naszym zadaniem jest wychowanie i opieka nad Nornami. Towarzyszymy im od chwili wyklucia się z jajka aż do śmierci.
  Gra może być doskonałym tłem dla poważnych rozmów z dziećmi o narodzinach i śmierci co jak wiedzą wszyscy rodzice łatwe do wytłumaczenia dzieciom nie jest.
  To jak postępujemy z stworkami którymi mamy się opiekować zależy w pewnym stopniu ich osobowość. Możemy wychować stworka grzecznego, ciekawego świata a równie dobrze chuligana który świat ma w … małym zainteresowaniu 😉       Zainteresowanie światem jest ważne ponieważ stworki mają tutaj wiele do zwiedzania i z wieloma elementami świata mogą współdziałać. Nasz stworek może na przykład zagrać koncert dla śpiących smoków, może zbierać jabłka w ogrodze itp.
  w sumie nasze stworki mogą zwiedzić 15 obszarów tematycznych z których każdy zmienia się w zależności od pogody i pory roku.
  Jak ocenić tą grę? Mój 4-letni syn jest zachwycony światem gry (9/10). Mnie niespecjalnie przypadła do gustu (5/10) więc powiedzmy, że grze należy się 7 w skali dziesięcio punktowej.

  Wymagania:
  Windows 9x, Pentium 200, CD-ROM 4x, 16bitowa karta dźwiękowa, 16-bitowa karta graficzna (2MB i rodzielczość minimum 800×600), 16MB RAM (zalecane 32) 2MB 16-Bit color SVGA display adapter (800 x 600 resolution minimum), DirectX

 

creatures-adventures

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

 • Opis (Recenzja) gry Mars Frontier

  Opis (Recenzja) gry Mars Frontier

  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nawet te proste gry o charakterze strategicznym. Dużą ilość takich aplikacji wyraźnie można odnaleźć na portalu społecznościowym Facebook. Dziś przypadło mi zadanie opisanie jednej z nich, przeglądarkowej gry Mars Frontier. Tutaj gracze przenoszą się w przyszłość, tym razem sonda na Marsa nie została wysłania, ale polecieli tam ludzie. Ci jednak

 • Cyfrolandia: Mamo! Cyferki Zginęły

  Cyfrolandia: Mamo! Cyferki Zginęły

  Macie problemy z królową nauk (akurat ;), matematyką? A może Wasze dzieci nie najlepiej radzą sobie z tym przedmiotem? Cóż, znajdzie się na to recepta 🙂 Leżą przede mną dwa CD-ki z programami/grami z serii Cyfrolandia – mają one wspomagać naukę tegoż jakże trudnego (dla około połowy społeczeństwa) przedmiotu. Na pierwszy ogień pójdzie gra zatytułowana