|  | 

Zdrowie

Spadek ciśnienia jest niedostateczny

– 5.2, 5.3. Jeżeli kilkudniowe stosowanie leku nie wywołuje zamierzonego spadku ciśnienia tętniczego, należy dawkę leku zwiększyć do poziomu górnej dawki leczniczej (upewniając się uprzednio, że chory podporządkowuje się zaleceniom dietetycznym i farmakologicznym).

Jeżeli pomimo takiego postępowania spadek ciśnienia jest niedostateczny, należy przejść do terapii dwoma lekami przeciwnadciśnieniowymi (p. tab. 5.3). Leczenie to polega na równoczesnym stosowaniu leku moczopędnego z lekiem (3-adrenolitycznym lub antagonistą wapnia, lub inhibitorem enzymu konwer-tującego, lub lekiem a-adrenolitycznym. Jeżeli pomimo podawania diuretyku i maksymalnie dopuszczalnych dawek drugiego leku nie uzyskuje się zamierzone-go spadku ciśnienia tętniczego, należy rozpocząć alternatywne leczenie dwoma lekami przeciwnadciśnieniowymi. Polega ono na równoczesnym stosowaniu an- tagonisty wapnia z lekiem P-adrenolitycznym lub inhibitorami enzymu konwer-tującego angiotensynę (tab. 5.3). Przechodzenie na alternatywne leczenie dwoma lekami nie powinno mieć miejsca przed upływem 2 tygodni stosowania diuretyku z jednym z ww. leków.

spadek-cisnienia-jest-niedostateczny

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom