|  | 

Zdrowie

Pomoc dla wątroby

Jest to naturalny filtr w naszym organizmie, istne laboratorium które na co dzień musi się zmierzyć z niezdrowym jedzeniem, alkoholem czy tez lekami. Co najgorsze narząd ten nie boli ponieważ nie jest unerwiony. Kiedy już sobie nie radzi to powiększa się uciskając tym samym żołądek i jelita. Pojawia się wtedy charakterystyczne uczucie kłucia w boku i naporu na żebra. Może to powodować wolniejszą przemianę materii co prowadzi do otyłości. Pojawia się chroniczne nadciśnienie i biegunki lub zaparcia. można zaobserwować tez większy apetyt na słodycze. Są tez inne objawy takie jak: piegi, brodawki, zimna i wilgotna skora ciała i rąk, zabarwiony na żółty kolor spód języka, skurcze w łydkach a także palcach rąk. W takiej sytuacji woła ona o pomoc. Najprostszą i najbardziej naturalna kuracją, po której wątroba odzyska formę jest właściwa dieta. Na regenerację potrzeba dwóch miesięcy podczas których będziemy jeść mniej i częściej. Zamiast standardowych 3 posiłków 5-6. na czas kuracji należy odstawić nabiał, nawet jogurty, jajka, czerwone mięso, słodycze, słone paluszki, prażone orzeszki i alkohol. Na talerzu powinny dominować warzywa takie jak marchew, pomidory, buraki, kapusta, sałatą i wiele innych. Wskazane są otręby ryżowe i owsiane. Pieczywo ciemne, gruboziarniste. Z ryb najwięcej poleca się sardynek, szprotek i tuńczyka. W diecie koniecznie muszą się też znaleźć tłuszcze: oliwa, oleje tłoczone na zimno. Zadbaj też o zioła takie jak mniszek lekarski. Przez pierwsze dwa tygodnie kuracji należy stopniowo ograniczać produkty szkodliwe a wprowadzać wymienione wcześniej. Kolejne dwa tygodnie to całkowita rezygnacja z tych produktów. Jedz jak najwięcej surowych warzyw, jeśli się nie da to gotuj na parze lub w małej ilości wody. Zamiast smażyć to duś potrawy w wodzie z dodatkiem oleju roślinnego. Można tez piec w foli. Pieczywo najlepiej jeść czerstwe lub w postaci grzanek. Pij wyciągi z ziół. Zobaczmy co naszej wątrobie jeszcze szkodzi. Nie wskazane jest obżarstwo, szczególnie nadmiar tłuszczu, białej maki, cukru, duże ilości alkoholu, leki, dym tytoniowy. Groźne jest zakażenie wirusem typu A, B i C. Przeciwko dwom pierwszym typom można się bronić za pomocą szczepionek. Bardzo szkodliwe dla naszej wątroby są drakońskie diety odchudzające i długotrwałe głodówki. Nie lubi też ona nadużywania leków takich jak paracetamol czy antybiotyki.

pomoc-dla-watroby

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom