|  | 

Stare gry na pc lata 90

Opis (Recenzja) gry Dojo Mojo

Mistyczna walka między Goblinami, Orkami i Gigantami nie zna granic, czego przykładem może być nowa gra ze stajni Zynga Dojo Mojo, którą znajdziemy bez problemów na Facebooku.

Dojo Mojo to przeglądarkowa gra strategiczna utrzymana w nieco kreskówkowym stylu, ale to chyba nie jest wielka przeszkoda dla zapalonej braci strategów?

Naszym zadaniem w grze jest uratowanie pięknej księżniczki, która została porwana przez poleczników złego Szoguna. Jednak w międzyczasie musimy bronić się przed ciągłymi najazdami innych graczy, którzy ciągle mają chrapkę na surowce zgromadzone w naszym mieście. Także oprócz dobrej strategii przydatnej w ataku potrzebujemy zaplanować również obronę.

Najważniejsze w naszych miastach jest złoto i sushi, za pierwszą błyszczącą na żółto walutę możemy budowa wieżyczki obronne i inne struktury przeznaczone do odpierania wrogich najazdów. Sushi, jako typowe jedzenie posłuży nam do obrony jak i do ataku, a to dlatego, że inwestujemy ów surowiec w rozwój całej armii. Jednostki są przeróżne, zaczynając od typowych wojowników ninja, po sprawnych i skrytych zabójców.

Zbuduj miasto, trenuj ninja i atakuj

Dojo Mojo pozwala nam również rekrutować jednostki zwane Oni i to w sumie jedyne takie jednostki, którymi możemy jako tako kierować podczas walki. Wszystkie inne w trakcie ataku sterowane są za pomocą AI (sztucznej inteligencji). Wiele osób porównuje Dojo Mojo do Clash of Clan, popularnej gry na urządzenia mobilne, i coś w tym racji jest. Nie będę tutaj przytaczał podobieństw i różnic, po prostu sami przetestujcie obie aplikacje, a dowiecie się co takiego mam na myśli.

Planuj każdy atak z rozwagą, użyj wojowników ONI – mistyczna siła tych gigantów przyda sie na pewno.

Może i gra jest ciekawa, zwłaszcza dla fanów strategii online, ale jak dla mnie niedopracowana. Twórcy powinni postarać się o jakąś wciągającą fabułę bo obecnie czekamy na surowce, budujemy armię, atakujemy i tak w kółko. Co w tym zabawnego?

opis-recenzja-gry-dojo-mojo

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Arcatera

    Arcatera

    czyli, nie wszystko złoto co się świeci… Po tych wszystkich Baldurach i Icewindach zapragnąłem zagrać w jakiegoś innego komputerowego RPG. Okazało się to jednak nie lada problemem. Koniec końców w moje ręce trafiła gra RPG Arcatera „Mroczne Bractwo”, która jest dziełem niemieckich programistów z zespołu Westka Entertainment. Została wydana przez Ubi Soft. Już z początku

  • Armies of Armageddon

    Armies of Armageddon

    Startegiczne gry turowe przeżywają w chwili obecnej kryzys. Na rynku pojawia się niewiele tego typu produkcji. Moda na RTS-y panuje na całego a o starych dobrych turówkach jakby zapominamy. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne gry strategiczne oszałamiają grafiką, powalają efektami świetlnymi i grywalnością. Armies of Armageddon – Wargamers Development Kit W2K, bo tak brzmi pełny