|  | 

Zdrowie

NACIĘCIE KROCZA

Do głębokiego wstrzyknięcia potrzebna jest igła o długości 12 cm. Analgezja nasię- owa musi objąć tylną część pochwy, łącznie z mięśniami dźwigaczami odbytu i krojem. Wstrzyknięcie wykonuje się wzdłuż tylnej krawędzi obu warg, w poprzek wędzi- 3łka i pomiędzy ścianą pochwy a odbytnicą. Droga przezpochwowa jest lepsza niż rzezkroczowa, gdy chodzi o blokadę nerwów sromowych187. Dla ułatwienia opisano wa rodzaje prowadnicy138’139. Gdy część przodująca znajduje się nisko, polecana jest roga przezkroczowa. Pośrodku odległości między odbytem a każdym z guzków kulkowych wykonuje się bąble śródskórne. Igła jest kierowana przez palec lewej ręki lajdującej się w pochwie w celu blokady nerwu w miejscu, jego wejścia do kanału ‚omowego w sąsiedztwie kolca kulszowego lub w miejscu, gdzie jego dwie gałązki – ?rw sromowy i nerw grzbietowy łechtaczki – opuszczają kanał. Część roztworu na~ ży wstrzyknąć ku tyłowi od guzowatości kości kulszowej w celu wyłączenia kroczo- ej gałązki nerwu skórnego tylnego uda. Z tego samego bąbla śródskórnego należy kierować igłę podskórnie ku przodowi – w kierunku spojenia łonowego – w celu blokowania nerwu biodrowo-pachwinowego, i wreszcie z tego samego wkłucia nieco iztworu wstrzykuje się w kierunku zwieracza odbytu dla wzmocnienia blokady nerwu Jbytniczego dolnego. Łączna objętość roztworu wynosi 20-35 mł.

NACIĘCIE KROCZA. Analgezję nasiękową wykonuje się pomiędzy skórą a błoną ślu- wą pochwy, w linii zamierzonego cięcia. SZYCIE KROCZA. W otwartej ranie umieszcza się tampon nasączony 2% lignokainą a uzyskania analgezji powierzchniowej. Po kilku minutach wykonuje się analgezję isiękową 0,5% lignokainą: a) w płaszczyźnie równoległej do skóry krocza oraz w płaszczyźnie równoległej do błony śluzowej pochwy. W obu przypadkach igłę owadzi się. od otwartej powierzchni nacięcia.

-5. Blokada okołoszyjkowa140. Metoda ta przerywa przenoszenie bólu z macicy przez strzyknięcie środka miejscowo analgetycznego do luźnej tkanki łącznej po obu stro- ich szyjki. Włókna nerwowe z macicy i szyjki tworzą splot u podstawy więzadła sze- kiego w pobliżu tylnego sklepienia pochwy i przechodzą do nerwów przedkrzyżo- !rch. Większość zabiegów pochwowych, łącznie z ręcznym obrotem główki, można •/konać bezboleśnie po wstrzyknięciu 10 ml roztworu po obu stronach szyjki.

naciecie-krocza

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom