|  | 

Zdrowie

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Kolonoskopia – charakterystyka

Kolonoskopia to nieocenione badanie, które umożliwia dogłębną analizę wnętrza jelita grubego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, a mianowicie wprowadzeniu giętkiego i długiego (130-200 cm) endoskopu o niewielkich rozmiarach. Ocena stanu śluzówki jelita grubego jest o tyle ważna, gdyż to właśnie w tym narządzie zachodzą procesy formowania się kału oraz usuwania zbędnych resztek pokarmu. Jeżeli występuje u nas niedokrwistość wynikająca z niedoboru żelaza, zaburzenia układu trawiennego (to jest biegunki i zaparcia), czy zwiększone szanse na zachorowalność na raka jelita grubego. Endoskop wprowadzany jest do odbytu, skąd kieruje się do jelita grubego. Uprzednio lekarz upewnia się, czy nie występują żadne przeciwwskazania – przetokami, ropniami. Po dogłębnym sprawdzeniu okolica zabiegowa zostaje posmarowana odpowiednim żelem. Kamerka zainstalowana na urządzeniu umożliwia rejestrowanie obrazów, które trafiają do specjalistów. Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym jest wykonywana w szpitalach w całej Polsce.

kolonoskopia-w-znieczuleniu-ogolnym

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom