|  | 

Darmowe stare gry

Fighter Pilot

Sam tytuł powinien sugerować symulator lotu ale czy tak jest mam pewne obiekcje. Przed odpaleniem gierki przechodziły mnie ciarki, a dłonie pociły się rwąc do drążka. Kiedy Install Shield zakończył swoje zadanie nie czekałem długo i …] O Boże, za co!! ALE…]

Wrażenie Pierwsze.

      Kiła, smród, bród i ubóstwo. Zamiast symulatora – „latawiec” Arcade, zamiast mojego PC – tandetna konsola z grą dla czterolatków. Z miną sugerującą niezadowolenie przebrnąłem przez menu, opcje i briefing misji.

Wrażenie Drugie – fakty.

      Bez emocji, w poczuciu obowiązku opisania tej gry dla Was rozpocząłem swą kampanię. Mym oczom ukazało się F/A-18 widziane od tyłu (ale można zmieniać widoki), licznik punktów, zobrazowanie wysokości na pasku graficznie oddającym odległość do Matki Ziemi, radar o zasięgu 6 mil i stan amunicji – 20 Sidewinder’ów oraz 30 Maverick’ów. Skoro miałem eskortować jakieś tam C-130 ponad pustynią to do dzieła. Po chwili spokojnego (i nieżle opracowanego graficznie) lotu nadleciały samoloty przeciwnika. Powoli, nawet nie oblizując warg przełączyłem się na air-to-air. I to był błąd. Wtedy zrozumiałem, że tu nie ma czasu do namysłu. Latający i jeżdżący przeciwnicy wcale nie zastanawiają się co z Tobą zrobić. Są cwani, nie przebierają w środkach i pociskach by sprowadzić Cię do parteru. Wtedy się zawziąłem i postanowiłem, że jakiś Rusek, Irakijczyk czy inny lewus (czytaj „badguy”) nie strąci mnie z nieba zwykłego arcadowego latawca ale nie było to takie proste. Z misji na misję coraz bardziej kiwałem się na fotelu (coś jak ci z chorobą sierocą) neutralizując efekty manewrowania samolotem. Gdy po raz pierwszy członek miłośników lotnictwa Sił Powietrznych Afganistanu zrobił ze mnie grilla nerwowo odepchnąłem kontroler i ruszyłem na spacer po pokoju głośno klnąc.
To dało mi do myślenia:
Skoro gra wywołała we mnie jakieś emocje, to musi być niezła.” I taka jest rzeczywistość.

GFX & SFX

      O grafice gry nie trzeba się długo rozwodzić – jest niezła, a nawet trochę lepsza. Opracowanie wyglądu terenu pozwala określić je jako staranne, choć nie tak, jak w Israeli Air Force (!!oczywiście!!). Ten poziom zobrazowania terenu pozwala na miłe odczucia wizualne ale również płynną pracę gry na wolniejszych komputerach. Wygląd obiektów nie podchodzących pod pojęcie ziemia oceniłbym na 7 (może 8) w skali 1-10. Natomiast dopracowanie wizualne ognia dopalaczy jest żenujące. Ogromnym plusem jest dopracowanie rzeżby terenu pozwalające skutecznie chować się przed rakietami ziemia-powietrze.
Dżwięk gry jest typowo arcadowy czyli rockowa muzyka menu i podczas samej gierki. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest głos, który pozwala Ci posłuchać briefing’u misji oraz relacji tego, co się podczas niej zdarzyło. Jednym słowem dżwięk jest bardzo OK.

Czy fajnie jest…

Jest…] Przyszłych oblatywaczy Fighter Pilot uprzedzam, iż tak, jak ja możecie na początku pogryżć wargi i rypnąć płytą o ścianę krzycząc „Co to za badziewie!!” ale zachęcam do dania gierce szansy i pozwolenia jej oczarować się. Mimo swego niezbyt ambitnego wyrazu pozwala na świetny relaks i zabawę. Flight model ze względu na swą dynamikę daje możliwość stoczenia naprawdę ostrych „dogfightów” (walk manewrowych) z użyciem Sidewinder’ów i działka na tak małych odległościach, że momentami możecie porysować swe okulary o anteny wrogiego samolotu. Zbliżeniem do „cywilizowanych” symulatorów jest możliwość brania ze sobą wingman’a, samolotu zakłócającego radary SAM’ów (F/E-111), „spulchniacza” rozwalającego cele naziemne (F-4 Wild Weasel) oraz asysty samolotu wczesnego wykrywania (AWACS’a) będącego przedłużeniem waszego…] radaru. Ogólnie – gra się fajnie.

Żeby poleciało.

Wymagania są przyzwoite: Win95/98, DirectX 6.0 (dostarczony z grą), Intel P166/Cyrix 6×86/AMD K6, miejsce na HDD – 85MB, 16MB RAM, CDROM x4 (z 32-bitowym sterownikiem pod Win95/98), karta grafiki (2MB) i dżwiękowa zgodne z DirectX 6.0, mysz, klawiatura.

fighter-pilot

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • vConverter 5.1.1

    vConverter 5.1.1

    Za pomocą programu vConverter 5.1.1 możliwe jest wykonywanie konwersji w kwestii zarówno V2V, jak i P2V. vConverter 5.1.1 jest dedykowany do kompatybilnej współpracy z kilkoma wersjami systemu operacyjnego Windows, mianowicie z Windows 2003, Windows XP, Windows 2008, Windows Vista, a także Windows 7. Ponadto, vConverter 5.1.1 jest licencjonowaną aplikacją, co oznacza, że w swoich zasobach

  • Opis (Recenzja) gry Europe 1400 i Opis (Recenzja) gry FantasyHill

    Opis (Recenzja) gry Europe 1400 i Opis (Recenzja) gry FantasyHill

    Opis (Recenzja) gry Europe 1400 : Gra przeglądarkowa Europe 1400 daje ci szanse założenia średniowiecznego miasta i przeistoczenia się w cenionego i szanującego się rzemieślnika lub kłamliwego, podejrzanego łajdaka. To ty wybierasz kim chcesz być. Twoim celem jest sprzedawanie towarów jak najwyższej jakości, ale na tym nie koniec, prócz sprzedawania to ty jesteś odpowiedzialny za