|  | 

Dobre stare gry

Fall Weiss 1939

Fall Weiss – to kryptonim Niemieckiego ataku na Polskę.

1.09.1939 godzina 5.45, któż z nas nie zna tej daty i godziny. Myślę że nie ma takich, chyba że ci co się maja narodzić. Lecz gdyby ktoś nie kojarzył to tego dnia o tej godzinie, atakiem na Westerplatte Niemcy rozpoczęły inwazje na Polskę pod kryptonimem „Fall Weiss”. Podbój Polski trwał nieco dłużej niż planowało dowództwo Niemieckie i dłużej nawet niż póżniejszy podbój Francji. Ale dosyć o historii, czas na grę.
Grę stworzyła grupa młodych ludzi z Polski, tworząca firmę o nazwie The Swords. Gra jest ich pierwszą grą z cyklu strategii jaki zaplanowali pod dumnie brzmiącym tytułem „Achtung Panzer”.
„Fall Weiss 1939” jest strategia turową, odtwarzającą wydarzenia pamiętnego Września 1939. Młodzi ludzie starali się wiernie odtworzyć pole walki. Mapa gry, na której stoczycie swoje bitwy, obejmuje większość przedwojennych terytoriów Polski. Jeden jej graficzny kwadrat oddaje 1km rzeczywistego terenu. Wasze zadanie to opowiedzenie się po jednej ze stron (Niemcy, Armie Polskie) i przeprowadzenie mniejszych potyczek, lub wielkich kampanii.
Wasze oddziały zostały podzielone i reprezentowane są na planszy przez ikony przedstawiające: batalion, dywizje lub kompanie. Podczas tur będziecie mogli poruszać jednostkami, przygotowywać wsparcie lotnicze oraz dokonywać zaopatrzenia jednostek.
Ogółem liczba scenariuszy wynosi coś około 30 i oddano w nich większość najbardziej znanych bitew jakie miały miejsce np.: Bzura, Piotrków, Warszawa. Co mogę więcej napisać?
Grafika nie jest za bogata, ale idea była wielka, dżwiękowo tak sobie. Na realizm nie ma co za bardzo liczyć. Jedyne czego można się nie przyczepić to zachowanie autentyczności miejsc i tła historycznego. Tu trzeba chylić czoła bo od strony prawdy historycznej ktoś się nieżle napracował. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć młodym twórcom by ich kolejne gry były coraz lepsze. Jeśli trafi się wam to zagrajcie przez wzgląd na to, że będzie to mini lekcja historii.

Dystrybutorem gry na terenie Polski jest firma MarkSoft.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 486 DX2/66, 16MB Ram, system DOS lub WIN 95, CD Rom x2.

fall-weiss-1939

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Laxius Power 3 – The Final Terror

    Laxius Power 3 – The Final Terror

    Gra Laxius Power 3 – The Final Terror zdecydowanie przypadnie do gustu wszelkim miłośnikom japońskiej mangi, ponieważ jest utrzymana właśnie w takim stylu. Nie przypadkowo imieniem głównego bohatera jest Random, ponieważ spotyka on na swojej drodze przeróżne sytuacje, gdy przemierza stworzony w grze świat, a przede wszystkim jego największe miasto, zwane Metropolią. Fabuła Laxius Power

  • Opis (Recenzja) gry FantasyRama i Opis (Recenzja) gry Farm Kingdom

    Opis (Recenzja) gry FantasyRama i Opis (Recenzja) gry Farm Kingdom

    Opis (Recenzja) gry FantasyRama: Gra, przeglądarkowa FantasyRama to gra pełna fantazy, magii, oraz elfów i wróżek. Gra dostępna jest w języku angielskim i niemieckim, ale ostatnio ruszyła także wersja polska. Gra dostępna jest także w innych językach. Od tej pory rejestrujesz się i możesz rozpocząć grę FantasyRama. Spróbuj swojej kariery ogrodnika w zaczarowanym, pięknym ogrodzie.