|  | 

Stare gry do pobrania

Dark Reign 2

Czy ktoś z Was drodzy czytelnicy tej recenzji grał może w StarCrafta?
Jeśli tak to przy tej grze poczuje się jak w domu i odechce mu się pykania w inne bezmyślne gry. Ta gra ma w sobie coś i to coś się najbardziej w niej liczy. Tą rzeczą jest jej klimat, a jest on zrobiony na bardzo wysokim poziomie.
Ale od początku. Do gry wprowadza nas klimatyczne i wyjątkowo dynamiczne interko, pokazujące możliwości techniczne enginu, na którym zrobiona jest ta fantastyczna gra.
Menu jest wręcz fantastyczne i wyjątkowo ciekawie zrobione. Wybierając jedną z opcji ekran najeżdża na jeden punkt z trój-wymiarowej-pseudo mapy, która jest tłem dla menu. Do wyboru są dwie rozgrywki (+multiplay). Jest to kampania oraz Instant Action. W pierwszym przypadku mamy do rozegrania kilka misji po jednej ze stron. Pierwsza to JDA – są to szybkie, zwrotne jednak lekko opancerzone i raczej cieniutko uzbrojone pojazdy. Kolejną stroną są SPRAWLERSI – ciężko opancerzone, dobrze uzbrojone lecz powolne i mało zwrotne monstra.
Po tym dość długim opisie menu i stron konfliktu przejdę do rzeczy czyli do samej rozgrywki czyli co w trawie piszczy… Ja osobiście uważam, że tryb Instant Action jest lepszy od kampanii jednak jest to moje zdanie na które nie musicie zwracać uwagi, a więc co kto woli.
Rozpoczynając grę musimy wybrać jedną z powyżej opisanych stron konfliktu. Jeszcze tylko chwila oczekiwania (dość długa :)) i jazda. Cudne intro wprowadza nas powoli do gry. I gramy! Grafika świetnie prezentuje się na tle dzisiejszych gier tego typu. Widać każdy nawet najdrobniejszy szczegulik. Widzimy tu pełny trójwymiar. Po prostu świetnie się prezentuje i basta! Wystrzały prezentują klasę samą w sobie. Są zrobione na bardzo wysokim poziomie. Każdemu z nich toważyszy odzielny odgłos. Tyle o grafice. Teraz przejdę do udźwiękowienia. Jest ono fenomenalne. Nawet nie licząc cudnej, niekiedy mrocznej muzyczki to i tak można być zadowolonym z samego komentarza (czyli CB radio). Podczas akcji towarzyszy nam melodia dynamiczna a zarazem klimatyczna. Nie będę pisał więcej o dźwięku bo i tak musicie zobaczyć i usłyszeć sami. Jeszcze kilka słów o grywalności. Tradycyjnie przy grach tego typu jest ona na wysokim poziomie. Gra się świetnie i po prostu można rżnąć dniami i nocami. Zapomniałbym napisać o dostępnych funkcjach i budowlach w grze. Można grać zarówno po stronie defensywnej jak i ofensywnej. Podczas gry możemy ustawić obrone danego miejsca. Co do ilości budowli, które można wznieść nie mam zastrzeżenia jest ich po prostu dużo. Na tym koniec teraz przejdę do podsumowania.
Gra jest dla mnie przełomowa i może nie będę jej porównywał do Commandosa, ale i tak ja tę grę pokochałem i nic do niej nie mam, no może oprócz dużej instalki na dysku zajmującej ponad 500MB. Po prostu gra jet świetna i jak coś ktoś do niej ma niech się zgłosi do mnie :).

Z czystym sumieniem wystawiam 9.

dark-reign-2

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Opis (Recenzja) gry Admirał

    Opis (Recenzja) gry Admirał

    Pamiętacie, gdy jak byliście mali można było z rodzeństwem, albo kolegami zagrać w najlepszą grę jaką wymyślono na zwykłą kartkę papieru? Chodzi o popularną grę statki, w którą czasem sam potrafię zagrać o ile pozwala mi na to czas. Na portalu społecznościowym Nasza Klasa niedawno uruchomiona została gra Admirał, która bez wątpienia opiera się na

  • Opis (Recenzja) gry Glitch i Opis (Recenzja) gry Global Soccer

    Opis (Recenzja) gry Glitch i Opis (Recenzja) gry Global Soccer

    Opis (Recenzja) gry Glitch: Gra, przeglądarkowa Glitch, w której liczy się twoja wyobraźnia. To ona jest tutaj kluczowym celem. No tak, ale, o co chodzi. Chodzi o to, aby w głowach olbrzymów stworzyć swój własny, fantastycznych wirtualny miały świat. Gra Glitch kształtuje twoje umiejętności, które pomogą ci w dalszych etapach gry. Gra polega na zrealizowaniu