|  | 

Stare gry na windows 10

Blood 2 – The Chosen

Witam was gorąco. Jestem bardzo zadowolony z tego że mnie przypadła możliwość opisania tak wspaniałego i kultowego kawałka jakim jest „Blood II” Tak więc po kolei wprowadżmy się w temat.
„Blood II : The Chosen” rozpoczyna się w roku 2028, 100 lat po oryginalnych wydarzeniach przedstawionych w grze „Blood”. Caleb, nie umarły antybohater gry, przez cały miniony czas przemierzał Ziemię, dbając głównie o swoje interesy, próbując żyć z dnia na dzień i okazyjnie wpadać w bezmyślny szał, gdy dopadał go zły nastrój. Cabal, kult poświęcony totemowi mrocznego boga Tchernoboga (ostateczny przeciwnik Caleba w „Blood”), drastycznie zmienił się na przestrzeni lat. Niezadowolony już z posiadania armii zwolenników, zorganizował korporację reprezentującą jego interesy na zewnątrz. Cabalco rozwinęło swoje globalne interesy na wszystkich głównych rynkach świata. Wpływy Cabala ogarnęły pełen zakres działań korporacji, do tego stopnia, że rekrutował swoich członków z pracowników Cabalko. Niektórzy wstępowali chętnie a niektórzy nie. Są wszędzie i uznają Caleba za wielkiego zdrajcę, który zniszczył 16 wcielenie Tchernoboga. Cabal w całości poświecił się zadaniu powstrzymania Caleba. Gideon, aktualny przywódca Cabala, nazywany przez swoich uczniów „Słowem”, od dzieciństwa był wychowany na przywódcę i konflikt z Calebem traktuje bardzo osobiście. Niestety, dla Caleba jest on czymś więcej niż tylko wkurzonym żródłem śmierci i zniszczenia. Jest żywym żródłem energii wszystkich swoich ofiar, w tym mrocznego boga Cabala. Gideon i jego Cabal nie spoczną, dopóki ponownie nie wskrzeszą Tchernoboga. Aby osiągnąć swój cel, zaprowadzą Caleba na koniec Ziemi, zniszczą całe wymiary i rzucą świat na kolana.

Witam was w świecie „Blood”. To ty drogi graczu nazywasz się Caleb.
Skoro powitałem was w jednej z bardziej krwistych gier końca zeszłego roku, pora by nakreślić wam zmiany jakie zaistniały od poprzedniego wcielenia gry „Blood”.

  1. Pierwsza zmiana z jaka się spotkacie, to możliwość wyboru jednej z czterech postaci jakie występują w grze. Macie tu do wyboru :

 

 1. CALEB – wykorzystuje połączenie szybkości i odporności oraz umiejętności posługiwania się różnorodna bronią. Jest pozbawiony wszelkich zasad i jeśli ktoś wda się z nim w walkę, to nie wyjdzie z niej żywy. Jest zmęczony latami swojej egzystencji, jedyny cel jaki mu przyświeca to pozbycie się Cabala.
 2. OPHELIA – zimna i przebiegła kobieta. W walce jest cicha, szybka i wszechstronna, potrafi wykorzystać każdą sytuację. Ci którzy staja przeciwko niej giną w tajemniczych sytuacjach.
 3. ISHMAEL – posiada łagodny umysł i emocjonalna osobowość, co czyni go bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem. Posiada wiedzę mrocznej sztuki i wykorzystuje ją bardzo umiejętnie.
 4. GABRIELLA – stanowi okaz najdoskonalszej chodzącej broni. Żyje dla śmierci i pragnienia władzy. Najsilniejsza z Wybranych, przewyższa swoimi rozmiarami nawet Caleba. Polega na swojej niewiarygodnej sile, wytrzymałości i ciężkim uzbrojeniu.

Znacie już Wybranych. Czas przedstawić drugą stronę, czyli przeciwników. Podzielą się oni na dwa rodzaje: Wrogowie z Cabal i Stworzenia z Innego Wymiaru.

  1. Wrogowie z Cabal.

 

 1. Okultyści – najniższa warstwa żołnierzy Cabala. Są świeżo rekrutowani i maja wyprane mózgi. Noszą normalne ubrania co pozwala im na integracje ze społeczeństwem.
 2. Fanatycy – są to jednostki specjalne. Doskonale wyszkoleni i uzbrojeni, lecz nie stanowią zbyt dużego zagrożenia.
 3. Gorliwcy – są to jedyne jednostki Cabala wyszkolone w mrocznej sztuce walki, towarzyszą zazwyczaj słabszym jednostkom.
 4. Prorocy – doskonale wyszkoleni i bardzo inteligentni Okultyści. Są silnie opancerzeni i odporni na ciosy.
 5. Szaleni Naukowcy – aby poprawić swoja produktywność, naukowcy Cabala przechodzą operację biomechaniczne poprawiające wzrok, dłonie i mózgi. W sytuacji walki raczej uciekają.
  1. Stworzenia z Innego Wymiaru.

 

 1. Pijawka Kostna – pijawka kostna jest małym pasożytem, atakuje w terenach wilgotnych i znienacka.
 2. Wół Roboczy (Zombie) – jest to człowiek zainfekowany przez pijawki kostne, jest ociężały i atakuje wszystko co się do niego zbliża.
 3. Władca Wołów – władca jest większy, twardszy i grożniejszy, jest ekstremalnie nastawiony i pozbawiony strachu
 4. Kapłan Wołów – posiada magiczne zdolności i poluje przede wszystkim by zainfekować innych
 5. Shikari – czystej krwi drapieżnik, ma doskonale rozwinięte zmysły, bardzo ruchliwy potrafi skakać, biegać. Swoje ofiary zazwyczaj rozrywają.

Wiecie już kto stanie nam na drodze, czas by powiedzieć słów parę o arsenale jakiego użyjemy do tego polowania . Wyznawcy Cabala strzeżcie się.

  1. Arsenał Wybranych.

 

 1. Broń konwencjonalna : nóż, pistolet automatyczny 9mm, pistolet maszynowy Mac -10, obrzyn, karabin snajperski kalibru 0,5 BMG, karabin M16, haubica, mini działo
 2. Broń burząca :Ładunki wybuchowe i broń ogniowa :wyrzutnia napalmu, rakietnica, bomba zbliżeniowa, bomba zdalnie sterowana, bomba zegarowa
 3. Broń Energetyczna : działko TW-X59, promień śmierci, insect-A-Cutioner, generator nieciągłości.
 4. Czarna Magia: lalka Voodoo, kula, pijawka życia.
 5. Talizmany: esencja życia, nasienie życia, kuratela, necroward, siła woli, niewidzialność, złość.
 6. Przedmioty użyteczne : latarka, apteczka, noktowizor, wszystko widzące oko, lornetka

      Było już dużo miodu, czas by się przelało do końca, czyli grafika. Grafika w „Blood II” jest doskonała. Sam engine na jakim została wykonana jest wychwalany i chyba będzie wychwalany po wszechczasy. Właśnie dzięki niemu jest możliwe zupełnie naturalne poruszanie się postaci, wyświetlanie kolorowych świateł, wyliczanie w czasie rzeczywistym padających cieni oraz doskonałe jakościowo tekstury. Do grafiki dorzucę jeszcze doskonale zrobioną oprawę dżwiękową która stworzy niesamowity klimat. Po tym wszystkim czas na plusy i minusy?, jakoś się nie mogę dopatrzyć.
Plusy: niesamowity klimat gry, niesamowicie realna i sugestywna grafika, rewelacyjne udżwiękowienie, czterech zróżnicowanych bohaterów, ponad 20 gatunków broni działających na dwa sposoby.
Minusy ?: chyba tylko zbyt wysokie wymagania sprzętowe (mnie osobiście nie dotyczy)

Wymagania sprzętowe zalecane przez producenta: procesor Pentium 100 MHz, 16Mb Ram, WIN 95/98, CD Rom x4 (od redakcji; może ruszy, choć wątpię) Wymagania rekomendowane: Procesor Pentim 200 MHz, 64 Mb Ram, WIN 95/98, DirectX 6.0, akcelerator 3D, CD Rom x12

Ponieważ znacie moje plusy i minusy to nie pozostaje mi nic innego jak ocenić grę „Blood II The Chosen” na: 10/10 punktów (żałuje że nie mogę dać więcej). Moim zdaniem ta gra zasługuje na miano Hitu 98 roku.

blood-2-the-chosen

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

 • Opis (Recenzja) gry Dungeon of Elements

  Opis (Recenzja) gry Dungeon of Elements

  Opis (Recenzja) gry Dungeon of Elements: Dungeon of Elements (DoE) jest nową grą RPG zwaną jako dungeon-crawling inspirowaną klasyczną grą puzzle jak choćby Dr. Mario czy samym Tetrisem. Oferuje nam zabawy, nieco skomplikowany i hubrydowy gameplay mieszając w sobie wiele, różnorodnych i popularnych elementów z mechaników dungeonówki, co powinno zadowolić zarówno casualowych jak i hardkorowych

 • Blood Omen – Legacy of Kain

  Blood Omen – Legacy of Kain

  Witajcie w NOSGOTH! Przygotujcie się na piekielne doświadczenia. Tym razem będziecie musieli wcielić się w postać wampira i eksplorować rozległy i nieprzyjazny świat. Pamiętajcie, że dla was reguły będą zupełnie inne: to, co nieszkodliwe dla śmiertelników, może okazać się niebezpiecznym, a nawet śmiertelnym dla wampira. Wy musicie pić krew, by przeżyć.       Co