|  | 

Stare gry przeglądarkowe

Thunder Brigade

Thunder Brigade
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Thunder Brigade została wydana przez firmę Interactive Magic w 1998 r.
Właśnie tą pozycję „weżmiemy na warsztat” tym razem. Spojrzymy eksperckim okiem czy warto posiedzieć i pograć w w.w. grę.

3…2…1… odpaliłem i…???
Zostałem dowódcą czołgu przyszłości, mam za zadanie wziąć udział w konfliktach pomiędzy rywalizującymi organizacjami w różnorodnych środowiskach. (Czasami aż się dziwiłem jak góry mogą być niebieskie???)
Gra jak żywo przypomina taką bardzo znana gierkę jaką był kiedyś dawno temu Commanche firmy Novalogic. Sposób wykonania interfejsu graficznego nie prezentuje się najlepiej już w dzisiejszych czasach. Owszem Commanche powalał grafiką wszystkie inne produkcje w tamtym czasie, ale to było dawno. Dzisiaj oczekujemy od twórców gier czegoś więcej, przecież dysponujemy mocą obliczeniową jakiej nawet najwięksi jasnowidzowie nie mogli przewidzieć, i co??? Tak wiec grafika nie jest mocna stroną Thunder Brigade, mamy do dyspozycji wprawdzie tryby graficzne od 320×200 do 640×480 i do aż w 32-bitowej palecie kolorów. Ale nie wygląda to jednak tak, jak każdy chciałby to sobie wyobrazić. Obraz po prostu płynie nam przed oczami. Ci co grali w Commanche wiedzą o czym mówię…
Zacząłem trochę ostro (to było przeciw), wiec teraz napisze jakie są plusy.
Pomimo wad graficznych, gra przykuwa na kilka godzin do komputera. Jest w pewien sposób miodna co jest dużym plusem. Biorąc udział w futurystycznym pochodzie na obce instalacje czujemy prędkość lecącego czołgu (???) – tak, tak futuryzm.
Każde z istniejących imperiów posiada odmienne jednostki i do tego wyposażenie. Powiem więcej gra nie jest zbyt łatwa gdyż taktyka stosowana przez przeciwników zmusza nas do dosyć szybkich i zdecydowanych manewrów. Poza tym wróg nie daje sobie chwili wytchnienia, atakuje bez ostrzeżenia, napiera zmasowanym atakiem i co gorsza bardzo trudno go zgubić. Nie masz wyboru – musisz go zniszczyć. Narzędziami destrukcji może być działko, rakiety a nawet działo plazmowe. Jest więc pole do popisu.
Gra toczy się w wielu obcych światach, a twoje misje to często patrole, infiltracja, eskorta. Zawsze jest jeszcze czas na walkę bezpośrednią.
Każda misja przenosi nas w naszym futurystycznym czołgu do innych światów.
Grając w Thunder Brigade masz do wyboru Trening, Kampanię, pojedynczą misję lub uczestnictwo w grze po sieci (aż 32 graczy!).
Wprawdzie gra nie rzuca na kolana, ale można spedzic przy niej troche czasu. Ale najlepiej będzie jeżeli sprawdzicie to sami!!!

thunder-brigade

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Ultra Fighters

    Ultra Fighters

    Nikt nie potrafi przewidzieć jak będzie wyglądała podniebna walka przyszłości. Jakimi maszynami będą latali przyszli piloci, jakie taktyki będą wykorzystywali. Pojawiła się następna okazja by sprawdzić jedną z możliwych wersji losu sił powietrznych. Świat poza kokpitem. Ziemskie realia XXVI wieku nie przedstawiają się optymistycznie. Wyczerpane zasoby paliw naturalnych, wielkie korporacje rządzące planetą, które dawno zapomniały

  • Super Bubsy

    Super Bubsy

    Gdy po raz pierwszy zobaczyłem konsolę Nintendo 64 i jej sztandarowy hit Super Mario 64, niczym wystrzelona ku gwiazdom rakieta pofrunąłem ku gwiazdom. To była gra, na którą czekałem od lat! Perfekcyjna platformówka z piękną, trójwymiarową grafiką, niezwykle interesującymi poziomami i masą niecodziennych wydarzeń dość szybko podbiła moje rozkołatane serducho. Nie ma się co dziwić,