|  | 

Zdrowie

RODZĄCE Z „WYSOKIM RYZYKIEM”

-2. RODZĄCE ,,NORMALNE ‚. Prawdopodobnie nie wymagające anestezji. Celem pc stępowania jest zapewnienie lekko strawnej diety, z wyłączeniem dużych kawałkó’ mięsa lub jarzyn o dużej zawartości włókien. Nie podaje się potraw smażonych, a takż ogranicza podaż mleka. Dozwolone są potrawy przecierane. Płyny nie powinny zawiera więcej niż 5%> cukru, gdyż wyższe stężenia opóźniają opróżnianie się żołądka. Nif wielkie posiłki co 3 godziny są korzystniejsze niż posiłki obfite. W celu zmniejszeni kwaśności treści żołądkowej należy podawać co 2 godziny preparaty zobojętniając, jak wodorotlenek glinu (Aludrox) lub koloidowy roztwór trójkrzemianu magnez (15 ml)147.

-2. RODZĄCE Z „WYSOKIM RYZYKIEM”. Wywiad położniczy nasuwa’ przypuszczanie możliwości porodu zabiegowego. W grupie tej mieszczą się także rodzące zakw. lifikowane do analgezji przewodowej. Zachłyśnięcie treścią pokarmową może zdarzyć s podczas analgezji podpajęczynówkowej do cięcia cesarskiego148. W tej grupie nie należ podawać nic doustnie od chwili ustalenia czynności porodowej z wyjątkiem preparató- zobojętniających kwaśną treść żołądkową149. Co 4 godziny należy przetoczyć dożylna 1000 ml 5% glukozy. Dolantyna i diamorfina opóźniają opróżnianie się żołądka150.

Jeżeli anestezjolog nie jest pewien zabezpieczenia przed zachłyśnięciem treścią ż łądkową, można przed wprowadzeniem do anestezji założyć grubą sondę żołądkow Problemy stwarzają: i

rodzace-z-wysokim-ryzykiem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom