|  | 

Zdrowie

Pacjenci z organicznymi chorobami serca

Pacjenci z organicznymi chorobami serca
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pacjenci z organicznymi chorobami serca

Pacjenci z organicznymi chorobami serca, którzy są w stanie wykonywać swą codzienną pracę, zwykle dobrze tolerują anestezję i operację.

Następujące choroby trzeba rozpoznać przed anestezją, gdyż mogą prowadzić do nagłej śmierci, szczególnie gdy wystąpi hipoksja lub nagła zmiana ciśnienia krwi: 1) świeży zawał serca, 2) choroba wieńcowa, 3) stenoza mitralna, 4) niewydolność aortal- na.. oraz zapalenie aorty z zajęciem ujść tętnic wieńcowych, 5) blok serca zupełny z napadami Adamsa-Stokesa.

Po podaniu sukcynylocholiny u chorych z niedomykalnością zastawek upływa więcej czasu do rozpoczęcia jej działania – do 2 minut i czasami wymagają oni większych dawek (np. 100 mg) przed intubacją. Jest to wynikiem zmniejszonego rzutu serca109. U pacjentów otrzymujących naparstnicę mogą wystąpić zaburzenia rytmu po podaniu sukcynylocholiny110.

pacjenci-z-organicznymi-chorobami-serca

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom