|  | 

Zdrowie

Nowoczesne metody usuwania żylaków

Nowoczesne metody usuwania żylaków

Żylaki to nie tylko problem estetyczny, to także rozwijająca się niewydolność żył a to może prowadzić do zagrażającej życiu zakrzepicy żył głębokich. Jeśli masz żylaki, łapią cię kurcze i masz ciężkie nogi to zrób sobie badania, nie ma, na co czekać. Im wcześniej lekarz rozpozna niewydolność żylną tym masz większą szansę na leczenie z użyciem jednej z nowoczesnych metod. Można zastosować obliterację jest ona używana przy pojedynczych pajączkach oraz przy małych żylakach także pojedynczych. W miejscu uszkodzenia żyły wstrzykuje się leki powodujące zwłóknienie i wyłączenie naczynia z obiegu. Zastrzyki te nie są bolesne a do normalnego funkcjonowania można już powrócić następnego dnia. Zabieg ten zwykle powtarza się kilka razy. Drobne pajączki potrzebują około dwóch tygodni na zniknięcie, ale szersze zmiany potrzebują więcej czasu. Zależnie do tego ile mamy żylaków to ceny zabiegu różnią się i wynoszą od 150 do 800zł, Ne są one refundowane. Kolejna metoda to laseroterapia, można tą metodą leczyć pajączki i bardziej zaawansowane zmiany żylne. Lekarz rysuje na nogach mapę żylaków. Potem robi małe nacięcie pod kolanem i wprowadza endoskop z światłowodem, lampą emitująca światło i kamerą. W ten sposób niszczy się uszkodzone już komórki. Zabieg ten jest bardzo precyzyjny i jego skuteczność sięga 95%. Nie wymaga się hospitalizacji a jedne, co zostaje to mały ślad pod kolanem. Jest jeszcze metoda RFITT Celon. Jest ona najnowocześniejsza i mniej inwazyjna od zabiegów laserowych. Cały zabieg odbywa się za pośrednictwem fal radiowych, które obecnie robią furorę w medycynie. Można w ten sposób© leczyć najtrudniejsze żylaki, które mają średnice ponad 1cm. Tu także od żyły wprowadza się endoskop z tym, że nie z laserem a z urządzeniem, które emituje fale dźwiękowe. Dzięki czemu następuje rozgrzanie ścianek uszkodzonej żyły i samoczynne zamknięcie się naczynia. Ilość energii dawkowana jest w sposób automatyczny, dzięki czemu ryzyko poparzenia skóry jest minimalne. Cały zabieg trwa nie więcej jak dwadzieścia minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu inne powinno być śladu po czterech tygodniach od jego przeprowadzenia. Nie jest to tania metoda, musimy się liczyć z kosztem około 4.000 zł. Jeśli choroba jest bardzo zaawansowana to stosuje się jeszcze trzy metody: minifleboktomie, kriostripping i stripping.

nowoczesne-metody-usuwania-zylakow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom