|  | 

Zdrowie

Napęd oddechowy

Napęd oddechowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

-3. Napęd oddechowy jest zależny od przewlekłej hipoksji (poprzez kłębki «szyjne i aortalne). Jest on osłabiony, gdy chory oddycha mieszaniną bogatą w tlen podczas anestezji lub w okresie pooperacyjnym. Różowy kolor skóry spowodowany hiperokse- mią może maskować hipowentylację, tak że podstępnie może wystąpić śpiączka hiper- kapniczna.

-4. Nadmierna wrażliwość na leki, jak opioidy i barbiturany, powodująca depresję oddechową. 5. Podczas prowadzenia oddechu kontrolowanego może wystąpić utrudnienie inflacji płuc, zmuszające do stosowania wysokiego ciśnienia z jego niekorzystnym wpływem na krążenie, oraz ograniczenie skoku sprężystego klatki piersiowej przywracającego jej pozycję wydechową upośledza to wydech.

-6. Chory może być zaadaptowany do względnie wysokiego PcOj. Anestezja prowadzi do zaburzeń stosunku wentylacji do perfuzji, co objawia się klinicznie jako hipoksemia i podwyższony gradient pęcherzykowo-włośniczkowy121.

naped-oddechowy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom