|  | 

Zdrowie

Najczęściej stosowanymi lekami ß-adrenolitycznymi są

Najczęściej stosowanymi lekami ß-adrenolitycznymi są
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najczęściej stosowanymi lekami ß-adrenolitycznymi są

Należy zaznaczyć, że do tego rodzaju leczenia kwalifikują się chorzy z niewielką i umiarkowaną dysfunkcją komory lewej. Chorzy z przeciwwskazaniami do ß-blokady (stany spastyczne oskrzeli, zaawansowana niewydolność serca – mała EF, blok przewodzenia przedsionkowo-komorowego) nie mogą być kwalifikowani do tej terapii.

Najczęściej stosowanymi lekami ß-adrenolitycznymi w ostrej fazie zawału są: propranolol, metoprolol i atenolol.

Propranolol podaje się w dawce 5-8 mg z.v. (1 mg/10 kg mc.) przez ponad 5 min, a następnie 40 mg w ciągu 24 h.

Dobre wyniki uzyskuje się także po zastosowaniu atenololu podaje się 5 mg i.V., a następnie 50 mg doustnie, dawka ta może być powtarzana w ciągu doby. Metoprolol podaje się w dawce 15 mg i.v., a następnie 50 mg doustnie co 8 h przez 2 dni.

najczesciej-stosowanymi-lekami-s-adrenolitycznymi-sa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom