|  | 

Zdrowie

Infekcja pęcherza moczowego

Infekcja pęcherza moczowego i migrena
to najczęstsze dolegliwości pań. Panie częściej zapadają na nią niż panowie. Przyczyną jest krótka cewka moczowa, pięciokrotnie krótsza niż u mężczyzn dlatego zarazki chorobotwórcze mogą się w bardzo krótkim czasie dostać do układy moczowego i wywołać infekcje .

Środowisko układu moczowego jest jałowe,w cewce moczowej można znależć dość spore ilości zarazków chorobotwórczych.A że cewka moczowa u kobiet ma tylko 3-4 cm długości to bardzo szybko może dojść do infekcji.

Przyczyną schorzenia pęcherza jest najczęściej przeziębienie,noszenie w porze chłodnej nie odpowiedniej bielizny{np stringów)lub siedzenie na zimnym.Doprowadzić to może do infekcji poprzez ochłodzenie narządów w wyniku tego narządy są gorzej ukrwione i maja mniej sił obronnych.

Ważnym czynnikiem jest nieprawidłowa i przesadna higiena nadmierne używanie wszelkiego typu płynów dezynfekujących ma wpływ na rozprzestrzenianie się zarazków w układzie moczowym.
Na zakażenie układu moczowego u kobiet,wpływ ma częste współżycie (dotyczy to kobiet młodych które nie dawno zmieniły stan panieński).

Objawy zapalenia:

Zaczerwienie,ból obrzęk,wzrost temperatury ciała.Nawet małe ilości moczu w pęcherzu wywołują podrażnienia w skutek tego panie częściej muszą korzystać z toalety odczuwają bolesne pieczenie nie kiedy w moczu znajduje się krew dotyczy to szczególnie młodych kobiet.U kobiet starszych może dojść do zapalenia bez żadnych objawów.

W wyniku zakażenia całego układu moczowego (pęcherz,nerki)by usunąć bakterie najczęściej stosuje się kuracje antybiotykową w tym celu trzeba udać do lekarza rodzinnego lub urologa pod żadnym pozorem nie leczyć się samemu.W lżejszych przypadkach można się leczyć samemu pod warunkiem rozpoznania pierwszych objawów chorobowych.

Pierwszym czynnikiem na poprawę stanu zdrowia jest zapewnienie odpowiedniej temperatury,ciepło poprawia ukrwawienie narządów moczowych.Wskazana jest gorąca kąpiel (max 40C) w dużej ilości wody do 20 minut,dodatkowo możemy dodać napar z ziół krwawnika 40gr,30 gr rumianku i tyle samo szałwii wszystko to zalać wrzącą wodą po 10 minutach odcedzić i wlać do wanny.Dodatkowo po takiej kąpieli kładziemy się do łóżka i i robimy gorący okład przykładając termofor napełniony gorącą wodą.

W czasie choroby rezygnujemy z kawy, alkoholu,wskazane jest dostarczenie dużej ilości wody mineralnej niegazowanej która to woda w postaci moczu płucze i wymywa drobnoustroje z organizmu.

Przestrzeganie paru zasad może uchronić przed powtórnym nawrotem tej dolegliwości.
Po pierwsze pic duże ilości wody nie gazowanej dzięki temu wypłukiwane są bakterie chorobotwórcze .
Po drugie nie powstrzymywać parcia na mocz często korzystać z toalety.
Po trzecie ubierać ciepłą bieliznę (bawełna )
Po czwarte unikać spożywania alkoholu ostrych przypraw.
Po piąte po odbyciu stosunku płciowego opróżnić pęcherz .
Wskazane też są nasiadówki które można przyrządzić sobie z ziół
1.Liść szałwii 50 gr
2.Ziele skrzypu 50 gr
3.Kora dębowa 50 gr
Wszystkie składniki mieszamy bierzemy 5 łyżek zalewamy 2 litrami wody i gotujemy pod przykryciem na małym ogniu do 10 minut,przecedzić do miski i gdy temperatura osiągnie max 40 stopni siadamy na 10-15 minut.

W przypadku przeziębienia nerek skuteczne są okłady z cebuli i spożywanie natki lub korzenia pietruszki.

infekcja-pecherza-moczowego

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zalety rozkładanej kanapy

    Zalety rozkładanej kanapy

    Rozkładana kanapa to chyba najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się mebel w naszym kraju od dziesięcioleci. Kanapy tego rodzaju pojawiają się w salonach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych oraz nawet sypialniach. Dobrze, rozkładana kanapa to niekończąca się ilość zalet, która często idzie w parze z niezbyt wysoką ceną. Zastanawiasz się, czy warto ją kupić do swojego domu?

  • Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Wygodny fotel biurowy w stylu klasycznym

    Większość z nas na co dzień spędza sporo czasu przy biurku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy uczniami, studentami, czy też pracujemy w biurze, jednym z podstawowych mebli, z których korzystamy jest fotel biurowy. To mebel, który jest obowiązkowym wyposażeniem biur, pokoju dziecięcego lub domowego gabinetu oraz przestrzeni, do korzystania z komputera w domu. Wbrew pozorom