|  | 

Fajne stare gry

Expendable

Expendable
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nareszcie wielbiciele strzelanek mogą odetchnąć z ulgą. Za moment zapoznam was z nowym produktem który wymęczyli panowie z firmy Rage, a jest to „Expendable”.
Chyba należy wam się parę słów o co w tej gierce chodzi.
Mamy przełom XXV wieku, czyli zwolennicy gier z przyszłości to coś dla was, ale i nie tylko. Nasza ludzka rasa zaczęła zgłębiać tajemnice kosmosu, a napotkane obce cywilizacje powoli były kolonizowane. Ludzie i kosmiczni marines zajmowali to coraz bardziej odległe galaktyki, gdzie zostawiano roboty gdyż ludzie nie byli już tak potrzebni. Lecz to co dobre musi napotkać kiedyś swoje przeciwieństwo czyli zło. Skolonizowane planety były systematycznie najeżdzane i zajmowane przez obcych, ci natomiast nie znali litości, a ponieważ byli niesamowicie rozwinięci technicznie, zbliżali się coraz szybciej do ziemi. Wniosek z celem nasuwa się już sam, wcielicie się w role specjalnie przeszkolonego Marines i będziecie musieli tak długo tępić obce paskudztwo, że ogon na ogonie nie pozostanie.
Roboty będzie co nie miara, przed wami kilkanaście poziomów pełnych najróżniejszych typów tego kosmicznego mięsa. Wasze łapki jednak nie zadają ciosów wibrującej ręki, autorzy zadbali o to by arsenał małego harcerza aż kipiał. Będziecie używać miniganów, miotaczy płomieni, granatów napalmowych, dział laserowych, karabinków naprowadzanych na podczerwień, a na deser możecie jeszcze przywalić z wyrzutni rakiet. Jeśli komuś mało to wszystkie te cacka do zabijania będą mogły się rozbudowywać za sprawą znajdowanych bonusów, co wspomoże ich siłę ognia. Nasi przeciwnicy są tak tępi, że zacząłem się zastanawiać jakim cudem rozwinęli się tak technologicznie, bo w walce zachowują się jak ruscy pod Lenino „Mięso Armatnie” I tak poziom za poziomem ku chwale Ziemi.
Co do grafiki w grze to autorzy przeszli samych siebie, dają nam wybór w rozdzielczościach 320×240 do 1600×1200 i co wy na to? W najwyższej z możliwych rozdzielczości wszystko działa płynnie, a szczegóły są perfekcyjnie dopracowane. Jeśli chcecie się im przyjrzeć to zwróćcie uwagę na wybuchy, są bajecznie miodne, czegoś takiego to ja dawno nie widziałem. Do tej niebiańskiej grafiki dorzućcie całkiem miłą oprawę muzyczną, coś w rodzaju muzyki elektronicznej to klimat tworzy się sam.
Teoretycznie w tej grze nie ma minusów, choć może zbyt wysoki poziom gry, pomimo tępych przeciwników, może czasami wkurzyć. Teraz zastanawiacie się jak będzie moja ocena, dosyć wysoka gdyż ja lubię jak coś się dzieje na ekranie. Jeżeli nie zgodzicie się ze mną chętnie to przedyskutuje, a na razie pozdrawiam.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 166MHz, 32MB Ram, Karta Grafiki z 3D, WIN 95/98.

Wydawca na rynek Polski Techland

expendable

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Excalibur 2555 AD

    Excalibur 2555 AD

    Excalibur – miecz legendarny, którego stal spowija moc olbrzymią. To symbol prawowitej władzy w opoce Rycerzy Okrągłego Stołu i ich króla, Sir Artura. Miecz, dla którego powstała gra… Pierwsze wzmianki o królu Arturze pochodzą z łacińskiej kroniki Nenniusa z VII wieku. Mówią one o władcy, który żył na przełomie V i VI wieku i sprawiedliwie

  • Europa Universalis

    Europa Universalis

    Realia walki Rok 1492 – rok, w którym odkryto Amerykę Północną, uważany jest za początek ery Odrodzenia. Świat za sprawą Krzysztofa Kolumba ludzkość wyszła z wieków ciemnych i dumnie stanęła przed rzuconym jej wyzwaniem – odkrywaniem i kolonizacją nowych lądów. Co mądrzejsi i bogatsi Europejczycy, zauważyli ogromną szansę w odbywaniu dalekomorskich podróży w poszukiwaniu nowych