|  | 

Stare gry za darmo

Duke Nukem 3D

Duke Nukem 3D
1 vote, 4.00 avg. rating (87% score)

Piszę te kilka zdań, oczekując na nowe przygody Duka. Ukażą się one jeszcze w tym roku, o czym możecie przeczytać w zapowiedziach. Dlatego myślę, że warto wspomnieć kilka słów o naszym napakowanym blondasku.

1. MISJA DUKE’A.
 

      Morderczy obcy wylądowali w Los Angeles, nagle ludzka rasa znalazła się na szczycie listy zagrożonych gatunków. Teraz tylko Duke Nukem może powstrzymać ten najazd na Ziemię, robiąc co umie najlepiej – dając obcym kopa w zadek!

2. GRA.
Gra podzielona jest na trzy epizody:

a) L.A. MELTDOWN
b) LUNAR APOCALYPSE
c) SUHRAPNEL SITY

W każdym z epizodów, możemy wybrać jeden z czterech poziomów trudności. Od tego wyboru zależy ilość przeciwników, broni, gadżetów itd.

3. BROŃ I GADŻETY.
 

      Arsenał Duke’a składa się z najdziwniejszej broni. Spotkamy tutaj: pistolet, dubeltówkę, rozpylacz, granatnik rakietowy, granaty, zmniejszacz, zamrażacz i dewastator. Każdy z tych gatunków broni posiada inne zasobniki na amunicję. Z dodatkowych gadżetów można wymienić np. Holoduke, sterydy, atomy życia itp.

4. WROGOWIE NR 1.

      Wybór też całkiem niezły, jak na dobrą strzelankę przystało. Spotkacie na swojej drodze między innymi: szeregowców, kapitanów, pojazdy patrolowe, ośmiomózgi, trutnie, wartowników i bossów.

5. MULTIPLAYER.

      Nie poznasz Duke Nukem 3D w pełni, póki nie zagrasz w DUKEMATCH! Nie ma większego wyzwania jak gra przeciw żywemu przeciwnikowi. Istnieją dwie możliwości gry na wielu. Gra w sieci i gra przez modem, ewentualnie nullmodem (kabelek RS232).

6. OCENA.
Dwa lata temu jak grałem w Duke’a, spokojnie dałbym mu 10/10 punktów. Niestety czas mija, a technika idzie ostro naprzód, i wiele gier przyćmiło dzisiaj starego Duke’a. Lecz pomimo tego muszę przyznać że usiadłem do niego z wielkim sentymentem, i mam nadzieję że nie pogniewacie się jak dam mu ocenę 5/5. Warto go czasami odkurzyć i zdjąć z półki.

duke-nukem-3d

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dracula: Zmartwychwstanie

    Dracula: Zmartwychwstanie

    Do niedawna brakowało PeCetowi naprawdę przerażających gier z hrabią Dracula w roli głównej. Na szczęście na rynku pojawił się Dracula: Zmartwychwstanie i stan rzeczy uległ niewielkiej poprawie. Szkoda tylko, że program francuskiego Wanadoo, choć dobry, do wielkich przebojów nie należy. Tak naprawdę stanowi on powtórkę z dokonań niezbyt lubianej przez recenzentów firmy Cryo, której zawdzięczamy

  • Doom 2

    Doom 2

    A jednak popełniłem błąd! Nie dopilnowałem sprzątaczy. Balowałem z pannami od Tiffany’ego miast gapić się rządowym na ręce. Kuźwa…! Nie wybiłem ich wszystkich! Jak mogłem pozostawić je przy życiu… Jak, kiedy, przecież ciąłem równo, wszystko, co się rusza, co tylko jest w stanie wejść mi w drogę. Przecież goliłem wzorcowo!!! Popełniłem błąd… Musiałem jakieś ścierwa